Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و تاثیر مولفه های تعاملات اجتماعی بر شاخصه های فرمی و عملکردی در طراحی مراکز فرهنگی

Year: 1400
COI: UVCONF03_111
Language: PersianView: 202
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هیرو فرکیش - استاد یارگروه معماری ،واحد مشهد ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، ایران
مجید یزدانی - عضو هیئت علمی گروه معماری موسسه آموزش عالی خاوران ، مشهد،ایران
ریحانه دانشمندی - دانشجو کارشناسی ارشد موسسه آموزش عالی خاوران ، مشهد ، ایران

Abstract:

فضاهای فرهنگی مکان هایی عمومی به جهت بهره گیری عموم در نظر گرفته شده این مراکز ، مکان هایی به جهت بازشناسایی و بازپروری استعدادها و سنت ها و اندیشه ها تلقی می شود . علاوه بر آن مکان هایی است ، به جهت تحقق رویدادهای موثر و تاثیر گذار اجتماعی و انجام مناسبات فرهنگی و ارتباط میان اقشار مختلف جامعه . اما آنچه امروزه در اغلب فضاهای عمومی با آن روبرو هستیم کاهش روابط و مشارکت اجتماعی مخاطبین در این فضاهاست. و این در صورتی است که در جوامع امروزی با افزایش بی رویه جمعیت ، مشغله های کاری و عدم توجه به جنبه ها و وجوه مختلف تاثیر گذار بر ارتقا تعاملات اجتماعی در طراحی فضاهای عمومی روبه رو هستیم . هدف اصلی در این پژوهش ، درک روابط میان فرم و عملکرد و از سویی دریافت مولفه های تاثیر گذار بر ارتقاء تعاملات اجتماعی در مراکز فرهنگی می باشد. لذا تبیین مولفه های موثر بر ارتقا تعاملات اجتماعی و تاثیرگذاری همزمانی آن بر فرم و عملکرد نگاه ما بر این پژوهش می باشد . در این پژوهش به مطالعات کتابخانه ایی شامل بررسی اسناد و پژوهش ها با توجه به در نظر گرفتن متغییرهای تاثیر گذار بر ارتقا تعاملات اجتماعی پرداخته شده است . نتیجه ی پژوهش حاضر بر این است که از آن جایی که تشکیل فرم خود از مرتفع سازی نیازهای انسانی نشات گرفته و به تبع آن عملکرد کاربری ها منجمله فضاهای فرهنگی ، تکمیل و کامل کننده آن است ، می توان دریافت عواملی چون تنوع ، سرزندگی ، نفوذ پذیری و سایر شاخص های محیطی در ارتباط با بعد اجتماعی تاثیر گذار بوده و می توان آن را از طریق ایجاد چیدمان فضایی ، ترتیب قرارگیری فضاها و عملکردها و در ایجاد فرم فضاهای فرهنگی با فراهم سازی عمق فضایی، زمینه ساز بستری مناسب به جهت ارتقا تعاملات اجتماعی در مراکز فرهنگی گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UVCONF03_111. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1437630/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرکیش، هیرو و یزدانی، مجید و دانشمندی، ریحانه،1400،شناسایی و تاثیر مولفه های تعاملات اجتماعی بر شاخصه های فرمی و عملکردی در طراحی مراکز فرهنگی،Third international conference on new technology in architecture engineering and town planning in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1437630

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,486
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support