Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه اثرات گلوکزآمین و پودر زنجبیل در بهبود بالینی بیماران استئوآرتریت زانو

Year: 1390
COI: JR_SINA-14-3_005
Language: PersianView: 32
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مقدمه: استئوآرتریت یا آرتروز زانو از شایعترین بیماری های مفصلی در انسان است و تظاهرات بالینی آن بصورت درد، تورم و کاهش فانکشن مفصل می باشد. روش های درمانی جایگزین و مکمل، سابقه طولانی در درمان این بیماری داشته و حتی در شرایط خاصی به عنوان درمان انتخابی بکار می روند. هدف از این مطالعه بررسی اثرات گلوکزامین، زینتوما و پلاسبو در بهبود کلینیکی بیماران استئوآرتریت زانو بود. روش بررسی: تعداد ۲۲۵ بیمار استئوآرتریت اولیه زانو در ۳ گروه ۷۵ نفری در طول ۱۲ هفته تحت مطالعه قرار گرفتند. هر یک از داروهای فوق روزانه ۳ بار توسط بیماران مصرف شده و متغیرهای درد (بر اساس VAS-۱۰۰mm) و فانکشن (بر اساس پرسشنامه WOMAQ) در فواصل ۰، ۶، ۱۲ هفته اندازه گیری شد. یافته ها: ۳۵ بیمار بدلیل ایجاد عوارض دارویی (مخصوصا عوارض گوارشی) از مطالعه خارج شدند و ۱۹۰ بیمار (۶۳ نفر در گروه زینتوما، ۵۹ نفر در گروه گلوکزآمین و ۶۸ نفر در گروه پلاسبو) تا انتهای مطالعه پیگیری شدند. شدت درد در زمان استراحت در هفته ۶ و ۱۲ در تمامی گروه ها کاهش چشمگیر و معنی دار داشت (۰۰۱/۰p=). اما در گروه پلاسبو کاهش شدت درد در هفته ۱۲ مشاهده نگردید (۴/۰p=). میزان کاهش درد در دو گروه گلوکوزآمین و زینتوما در مقایسه با پلاسبو، چشمگیر و قابل توجه بوده است. (۰۲/۰p=) ولی تفاوت قابل توجهی بین میزان تاثیرگذاری گلوکوزآمین و زینتوما در کاهش درد بیماران در حالت استراحت در این مطالعه مشاهده نگرید. (۶/۰p=). درد حین فعالیت نیز در هر ۳ گروه درمان در هفته های ۶ و ۱۲ کاهش قابل یافت. (۰۰۱/۰p=). بحث و نتیجه گیری: بر اساس یافته های این مطالعه مصرف پودر زنجبیل در مقایسه با گلوکزآمین به طور معنی داری با کاهش درد مفاصل زانو مرتبط است. در نهایت باید به این نکته توجه کرد که مطالعات بیشتر در زمینه بررسی اثر پودر زنجبیل در جوامع مختلف و با درنظر گرفتن تمامی متغیرهای موثر احتمالی مورد نیاز است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SINA-14-3_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1438304/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رمضانی، مرتضی و نکوزاد، نیلوفر،1390،مقایسه اثرات گلوکزآمین و پودر زنجبیل در بهبود بالینی بیماران استئوآرتریت زانو،https://civilica.com/doc/1438304

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support