Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی امکان تعلیق در انحلال عقد در نظام حقوقی ایران

نهمین کنفرانس بین المللی مطالعات حقوقی و قضایی
Year: 1400
COI: IJCONF09_121
Language: PersianView: 45
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سبحان پاشا زانوسی - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی .واحد ساری

Abstract:

اراده هایی که عقد را به وجود آورده اند، همان اراده ها می توانند به حیات اعتباری و استمراری عقد خاتمه دهند که با انجام این عمل، تعهدات و تکالیف طرفین نسبت به هم از بین می رود و طرفین در شرایط قبل از انعقاد عقد قرار خواهند گرفت، در حقیقت تراضی جوهر عقد است. بنابر این تعلیق در انحلال، چیزی جز نوعی شرط در عقود، بخصوص عقود شرطی و فسخی نمی تواند باشد. و عقد با تمام آثار و تعهدات به حیات خود ادامه می دهد بنابرین انحلال عقد معلق بر امری احتمالی و نامعلوم در آینده می گردد و اگر معلق علیه در ظرف مدت زمان مشخص شده اتفاق بیافتد، عقد خود به خود منحل می گردد بدون اراده طرفین و به جهت بروز عاملی خارجی اتفاق می افتد. وانگهی اثر انحلال که ناشی از تعلیق باشد ناظر بر آینده است، یعنی جریان و نفوذ حقوقی عقد مربوطه را متوقف می کند و تشکیل آن را بر هم می زند و نسبت به گذشته هیچ گونه پس رفت و اثر قهقرائی ندارد و از زمان ظهور، سبب فروپاشی عقد می باشد. با همه اختلاف نظرها در زمینه بطلان و صحت تعلیق در عقود هم در خود قانون هم در فقه نظر مشهور بر صحت تعلیق بخصوص در زمینه اثر عقد است که بنا بر توضیح بالا دو نوع تعلیق از هم باز شناخته شده که به تعلیق در انحلال و تعلیق در انعقاد یاد می شود. و در این مقاله در مورد انحلال معلق بحث خواهیم کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IJCONF09_121. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1439488/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاشا زانوسی، سبحان،1400،بررسی امکان تعلیق در انحلال عقد در نظام حقوقی ایران،9th International Conference on Law and Justice،https://civilica.com/doc/1439488

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,631
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support