Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معیارهای معماری پایدار قابل ارزیابی در مجتمع های مسکونی تهران

ششمین همایش بین المللی عمران، معماری و شهر سبز پایدار
Year: 1400
COI: CASGC06_085
Language: PersianView: 105
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهزاد اسعدی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، واحد پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی، پردیس، ایران
ستار ستاری - استادیار، گروه عمران، دانشگاه کویینز لند جنوبی، بریزبن، استرالیا.

Abstract:

امروزه به دلیل بالا رفتن گرمایش جهانی و استفاده گسترده از انرژی، پرداختن به مسائل مربوط به پایداری در معماری به معنی هماهنگ کردن ساختمان ها با محیط زیست و کاهش مصرف انرژی در آنها، از اهمیتی بیش از پیش برخوردار است. از آنجا که بیشترین منبع انرژی بالاخص در کشور ایران - از سوخت های فسیلی تامین می شود؛ علاوه بر آلودگی، معضل کمبود منابع تجدید ناپذیر را نیز در پی دارد. همچنین مسئله کمبود آب در ایران و توجه به آن نیز ضروری می باشد؛ چراکه مشکلاتی چون تحلیل پوشش گیاهی، خشکسالی و در نتیجه آلودگی هوا را در پی دارد. در معماری سنتی ایران توجه به مسائل پایداری و استفاده از پتانسیل های محیط در راستای کاهش مصرف انرژی دیده می شود؛ اما در حال حاضر، بر اساس گفته آژانس بین المللی انرژی، ایران در تولید گازهای گلخانه ای رتبه هشتم در جهان را دارد. مشکلات مصرف بیش از حد آب و عدم کنترل انرژی در ساختمانها و حفظ نکردن محیط زیست موجب شد که، شناسایی معیارهایی برای طراحی و ساخت آپارتمان های مسکونی هماهنگ با مسائل محیط زیست یعنی هماهنگ با معیارهای پایداری، در این پژوهش مدنظر قرار گیرد. در دنیا چندین ابزارارزیابی پایداری وجود دارد که برای این پژوهش مطالعه می بین ۳ ابزار ارزیابی پایداری مطرح در جهان انتخاب شده است که برای ۳ کشور از جمله کشور آمریکا به نام Leed، کشور انگلستان به نام Breeam و کشور استرالیا به نام Green star، می باشند. در انتها معیارهای پایداری که در تهران قابل اجرا و انجام دادن هستند، به منظور استفاده در طراحی و ساخت مجتمع های آپارتمانی مسکونی در تهران نتیجه گیری شده است. این معیارهای پایداری براساس بررسی و مطالعه و بومی سازی معیارهای ارائه شده در ۳ ابزار ارزیابی پایداری نام برده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CASGC06_085. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1439854/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسعدی، مهزاد و ستاری، ستار،1400،معیارهای معماری پایدار قابل ارزیابی در مجتمع های مسکونی تهران،Sixth International Conference on Civil Engineering, Architecture and Sustainable Green City،Hamadan،https://civilica.com/doc/1439854

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,406
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support