Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نفقه فرزندان از دیدگاه فقهی و حقوقی و رابطه ی نفقه با رفتارهای معارض با هنجارهای اجتماعی از جانب کودکان و نوجوانان

Year: 1400
COI: CPRUMA01_067
Language: PersianView: 108
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا چگینی - دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
سیف اله مدبر چهاربرج - استادیار گروه حقوق دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
لیلا مدبر چهاربرج - کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

کیفیت زندگی فرزندان علی الخصوص در سال های ابتدایی، وابستگی بسیاری به تامین نیازهایشان از سوی اطرافیان خصوصا پدر و مادر که دو رکن اساسی در زندگی هر فردی میباشند، دارد . با توجه به مفاهیمی که برای نفقه چه در منابع فقهی و چه در قوانین و لغت نامه ها آمده است میتوان آن را وسیله ای برای تامین نیازهای فرزندان در نظر گرفت . اهمیت بسیار زیاد نفقه ، با مطالعه ی آیات قرآن و بسیاری از منابع فقهی و حقوقی دیگر که در این مقاله به آن ها اشاره مینماییم قابل درک است ، اما شایسته است به این نکته هم توجه کنیم ، از آنجا که پیشرفت تمدن بشری هر روز نیازهای تازه ای به وجود می آورد و مفهوم نیازهای پیشین را نیز تغییر میدهد ، میتوان گفت که واژه نفقه را دیگر نمیتوان به همان معنای لغوی که آن را فقط در چارچوب نفقه مادی قرار میدهد محدود نمود به همین جهت در این مقاله علاوه بر توجه به بعد مادی نفقه ، به بعد معنوی و اخلاقی آن و اهمیت و تاثیری که دارد ، توجه گردیده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPRUMA01_067. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1440100/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
چگینی، زهرا و مدبر چهاربرج، سیف اله و مدبر چهاربرج، لیلا،1400،بررسی نفقه فرزندان از دیدگاه فقهی و حقوقی و رابطه ی نفقه با رفتارهای معارض با هنجارهای اجتماعی از جانب کودکان و نوجوانان،The First National Conference on Psychology and Religion،Ardabil،https://civilica.com/doc/1440100

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,043
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support