Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی کارایی پروژه ها با استفاده از تحلیل پوششی داده ها و کارت امتیازی متوازن

فصلنامه تصمیم گیری و تحقیق در عملیات، دوره: 6، شماره: 0
Year: 1400
COI: JR_DMOR-6-0_006
Language: PersianView: 26
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی شفیعی - گروه مدیریت صنعتی، دانشکده اقتصاد و مدیریت، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران.
هیلدا صالح - گروه ریاضی، دانشکده علوم پایه، واحد تهران مرکز، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران.
رامین زیاری - گروه مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی، واحد شمیرانات، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران.

Abstract:

هدف:  علی رغم پیشرفت های روزافزون در زمینه مدیریت پروژه، هنوز سهم بسیار بالایی از پروژه ها با شکست مواجه می شوند. زیرا رویکرد جامعی که بتوان ارزیابی کاملی از پروژه ها انجام داد، وجود ندارد. در این پژوهش یک روش جدید برای ارزیابی کارایی پروژه­ها معرفی شده است که با توجه به ماهیت کمی و کیفی مدل طراحی شده، عملکرد پروژه ها به خوبی قابل درک باشد.روش شناسی پژوهش: این تحقیق به لحاظ ماهیت از تحقیقات کاربردی بوده و روش تحقیق مورد استفاده در آن زمینه­ای موردی می­باشد. برای دست­یابی به اطلاعات بخش­های نظری از روش­های مختلفی همچون مطالعات کتابخانه­ای، مقالات و ژورنال­های مرتبط با موضوع تحقیق و برای تعیین شاخص­ها از روش مصاحبه و برگه ارزشیابی استفاده شده است. بعد از استخراج شاخص ها و طراحی ساختار شبکه ای بر اساس منظر کارت امنیازی متوازن، مدل شیکه ای تحلیل پوششی داده ها ظراحی گردید و سپس مدل حل و نتایج مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.یافته ها: با استفاده از مدل طراحی شده، به ارزیابی کارایی و عملکرد پروژه های موسسه عمران شهر شیراز از چهار منظر مالی، ذینفعان و شرکا و فرآیندهای داخلی و رشد و یادگیری پرداخته شده است و براساس نتایج به دست آمده، %۳۳ از پروژه های موسسه عمران ناکارا می باشند و مابقی پروژه ها کارا هستند.اصالت/ارزش افزوده علمی: مدل ارائه شده در این مقاله، تلفیقی از تحلیل پوششی داده های شبکه ای و کارت امتیاز متوازن می باشد و یک ارتباط سیستماتیک بین این دو روش ایجاد شده است به طوری که از یکی از آن ها به عنوان مکمل و پوشاننده نقاط ضعف روش دیگر باشد.

Keywords:

ارزیابی کارایی , تحلیل پوششی داده های شبکه ای , کارت امتیازی متوازن , کارایی پروژه

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_DMOR-6-0_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1441092/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفیعی، مرتضی و صالح، هیلدا و زیاری، رامین،1400،ارزیابی کارایی پروژه ها با استفاده از تحلیل پوششی داده ها و کارت امتیازی متوازن،https://civilica.com/doc/1441092

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,473
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support