Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش توانمندسازی زیست محیطی در مکان یابی مناسب حوزه های بوم گردشگری باتاکید بر توسعه پایدار شهر لواسان

ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم و مهندسی
Year: 1401
COI: CARSE06_054
Language: PersianView: 40
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین شکری - دانشجوی دکترای شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب،ایران
آرش وحید - عضوهیات علمی گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب،ایران
الناز نیری - دانشجوی دکترای شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب،ایران

Abstract:

بوم گردشگری در لواسان با وجود دارا بودن پتانسیل های قابل توجه ، اما کماکان نیازمند توانمندسازی خصوصا از دیدگاه زیست محیطی است. در این مقاله به شناسایی استعدادهای مختلف طبیعی و انسانی محدوده ی مورد نظر که به افزایش توانمندسازی زیست محیطی از آن منجر می شود، پرداخته شده است. گردشگری طبیعی یا بوم گردشگری ، به دنبال کاهش تاثیرات تخریبی گردشگران ، حفاظت از مناطق طبیعی و محیط زیست و توسعه پایدار مناطق و جوامع مجاور می باشد و موجب آگاهی بیشتر در بین ساکنان و جمعیت های اطراف و بازدید کنندگان می شود. با توجه به این اهداف در این مقاله سعی شده است تا با استفاده از منابع و مطالعات کتابخانه ای، مشاهدات میدانی ، به شناخت مزیت ها و محدودیت های گردشگری نواحی طبیعی و نهایتا بررسی تاثیرات توانمندسازی زیست محیطی برنواحی مستعد بوم گردشگری شهر لواسان ، پرداخته شود. برای این منظور محدوده مورد مطالعه با روش توصیفی- تحلیلی و کاربردی، وضع موجود محدوده شهری، مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. چون تسهیلات مورد نیاز گردشگران نیازمند استﻘرار در مکانی است که ضمن کاهش آسیب رساندن به محیط زیست، بیشترین کارایی را داشته باشد، بعد از جمع آوری داده ها و اطلاعات با روش تحلیل SWOT به بررسی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها از دیدگاه مردم محلی و گردشگران پرداخته شده و توصیفی از وضعیت عوامل توسعه پایدار شهر به دست آمد. سپس نﻘشه ها از طریق هم پوشانی لایه های اطلاعاتی ، در محیط GIS ، حوزه های مناسب بوم گردشگری که نیازمند توانمندسازی زیست محیطی و سبب ارتقا سطح کیفی و رضایتمندی بوم گردشگران می شود را نهایی می کند..در نهایت، راهبردهایی برای بررسی میزان تاثیرات توانمندسازی زیست محیطی ،رشد و توسعه صنعت بوم گردشگری با در نظرگرفتن حوزه های مناسب آن، در منطقه بیان شده است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CARSE06_054. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1447221/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شکری، امیرحسین و وحید، آرش و نیری، الناز،1401،بررسی نقش توانمندسازی زیست محیطی در مکان یابی مناسب حوزه های بوم گردشگری باتاکید بر توسعه پایدار شهر لواسان،Sixth International Conference on Applied Research in Science and Engineering،https://civilica.com/doc/1447221

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,075
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support