Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کیفیت خدمات تنظیم خانواده در مراکز بهداشتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

Year: 1386
COI: JR_PAHM-6-2_003
Language: PersianView: 27
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

امروزه کیفیت خدمات تنظیم خانواده یک موضوع با اولویت جهانی محسوب می شود. این مطالعه در صدد بررسی کیفیت خدمات تنظیم خانواده در مراکز بهداشتی شهری وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. این مطالعه توصیفی، برای مطالعه ساختار، فرایندها و پیامدهای مراقبت های تنظیم خانواده به انجام رسید. پانزده مرکز بهداشتی درمانی شهری وابسته به دانشگاه به طور تصادفی انتخاب شده و کیفیت مراقبت های ارائه شده توسط ۶۵ ارائه دهنده مراقبت در این مراکز مورد مشاهده و ارزیابی قرار گرفت. ۷۵ متقاضی نیز جهت سنجش آگاهی در مورد روش تنظیم خانواده، مورد مصاحبه قرار گرفتند و فرم مربوط به رضایت سنجی را تکمیل نمودند. ابزار جمع آوری این اطلاعات شامل دو چک لیست مشاهده و دو پرسشنامه بود. اطلاعات توسط SPSS ۱۱.۵. مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت. ۷۵متقاضی خدمات با متوسط سن ۴± ۷/۲۴(SD±Mean) و ۶۵ ارائه دهنده مراقبت ها در این مطالعه شرکت کردند. ساختار ارائه خدمات در این مراکز ۹۳/۷± ۶۰ /۸۰ درصد، خدمات عمومی تنظیم خانواده ۸/۱۳±۳/۷۷ درصد و خدمات اختصاصی ۴/۱۷ ±۵/۵۷ درصد با استاندارد تطابق نشان دادند. میانگین میزان رضایت مراجعه کنندگان از خدمات نیز ۰۵/۹±۳/۸۳ درصد بود. با وجود این، میانگین میزان آگاهی مراجعه کنندگان از روش مورد استفاده ۱۸±۱/۵۹ درصد بود. بین میزان رضایت یا آگاهی مراجعه کنندگان با مشخصات دموگرافیک هم ارتباط معناداری وجود نداشت. این مطالعه نشان داد که علی رغم امکانات کافی، داشتن پرسنل تحصیلکرده و رضایت زیاد متقاضیان از این خدمات، مشاوره و آموزش های لازم با کیفیت مناسب ارائه نمی شود و آگاهی افراد در مورد این روش ها متوسط و ناکافی است. بنابر این نیاز به برنامه های مداخله ای جهت ارتقای خدمات آموزشی و مشاوره ای وجود دارد که در پژوهش های بعدی باید مد نظر قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PAHM-6-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1447854/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معصومه سیمبر، و احمدی، و گلنوش احمدی، و حمید علوی مجد، ،1386،کیفیت خدمات تنظیم خانواده در مراکز بهداشتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،https://civilica.com/doc/1447854

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support