Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری اجمالی بر مدل های مسئولیت اجتماعی شرکت ها بارویکرد توصیفی تشریحی

پنجمین کنفرانس بین المللی مطالعات جهانی در علوم انسانی، مدیریت و کار آفرینی
Year: 1400
COI: CNCCONF05_001
Language: PersianView: 43
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ماهرخ لطف اللهی حقی - استادیار و عضو هیئت علمی رشته مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
مهربان هادی پیکانی - استادیار و عضو هیئت علمی گروه مدیریت دولتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
عطا فیضی دهخوارقانی - کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

Abstract:

اساس یک سازمان بر حسب نیاز عمومی و اجتماعی بوجود می آید، خواه این نیاز از طریق عامه مردم، یا قشری خاص احساس شود یا اینکهاز سوی بنیانگذاران سازمان مطرح شود. آنچه مسلم است، مبنای ایجاد سازمان نیاز به تولید کاال یا ارائه خدمت به جامعه است، با این دیدکه آن کالا یا خدمت دارای تقاضای عمومی بوده و سازمان با ارائه آن، می تواند به درآمد دست یابد.بنابراین سازمان ها (تولیدی، خدماتی،بازرگانی) برای آنکه به اهداف خود نائل شوند، مجبور هستند با بخش ها و گروهای مختلف جامعه ارتباط داشته و خود را ملزم به ارضاینیازهای آنها بدانند، بدین ترتیب می توان گفت: در واقع نه سازمان می تواند خود را از جامعه جدا کند و نه جامعه می تواند بدون سازمانبه حیات خود ادامه دهد.در این راستا، یکی از مسائل و مشکالت اجتماعی که طی سال های اخیر توجه بسیاری از صاحب نظران و دستاندرکاران جوامع مختلف را به خود جلب کرده است، عدم توجه و پایبندی سازمان ها و مدیران به وظیفه و مسئولیت اجتماعی شان است.این موضوع به ویژه در کشور ما به دلیل شرایط خاص و نیاز به توسعه همه جانبه، از اهمیت بیشتری برخوردار است.امروزه لازم است کهمدیران ما از جزء نگری صرف دست برداشته و به اهداف جامعه و مصالح کشور توجه کرده و آنها را به عنوان راهنمای تلاش هایشان قراربدهند.زمانی تصور بر این بود که سازمانها و تولیدکنندگان صرفا در مقابل سهامداران و کارکنان مسئولند و یا اینکه باید بهترین محصولمصرفی را با قیمت پایین تر و کیفیت بالاتر بدون توجه به آثار و عواقب ثانوی محصول، به دست مشتری برسانند.رقابت شدید،افزایش جمعیت وکمیابی منابع و آلودگی محیط باعث به وجود آمدن رویکردهای نوین به سازمان و مدیریت شد که تعهد و مسئولیتاجتماعی نیز نتیجه آن تحولات بود. در واقع شاید بتوان گفت: مطرح شدن این مسئولیت، پاسخی بود به نیازها و چالش های محیطی.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CNCCONF05_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1448788/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لطف اللهی حقی، ماهرخ و هادی پیکانی، مهربان و فیضی دهخوارقانی، عطا،1400،مروری اجمالی بر مدل های مسئولیت اجتماعی شرکت ها بارویکرد توصیفی تشریحی،The 5th International Conference on Global Studies in Humanities, Management, and Entrepreneurship،Tehran،https://civilica.com/doc/1448788

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,675
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support