Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مبانی برنامه ریزی آموزشی

چهارمین همایش بین المللی روانشناسی، علوم تربیتی و مطالعات اجتماعی
Year: 1400
COI: RAVAN04_454
Language: PersianView: 15
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم یونسی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت
سحرالسادات سیدی پور - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت،
نادر شهامت - استادیار گروه مدیریت آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

Abstract:

رسالت سازمانهای آموزشی، پرورش و تربیت افراد است که دستیابی به این مهم مستلزم استفاده از تکنیکها و روشهای برنامه ریزی آموزشی است. دو واژه ی برنامه و آموزش با وجود جدا بودن از یکدیگر در بحث برنامه ریزی آموزشی به یکدیگر وابسته هستند و با هم توصیف میشوند. برنامه را می توان نقشه معنا کرد و آموزش را روش، که برای رسیدن به اهداف سازمانی بسیار حائز اهمیت هستند؛ در این پژوهش که به روش کتابخانهای انجام شده است مفاهیم و مبانی برنامه ریزی آموزشی معنا و بیان شده است که نه تنها سیستم آموزش و پرورش بلکه تمامی نظام های اجتماعی موجود در جامعه برای رسیدن به اهداف والای خود نیازمند برنامه ریزی هستند آموزش و پرورش برای اینکه بتواند به هدف خود که تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه های اجتماعی فرهنگی اقتصادی و غیره میباشد برسد، باید برنامه ریزی آموزشی قوی و هدفمند داشتهباشد. برنامه ریزی آموزشی جزء جداییناپذیر آموزش و پرورش است.برخی برنامه ریزی آموزشی را آینده نگری و نقشه کشیدن برای آینده ی آموزش و پرورش میدانند. عده ای آنرا پیشبینی نیازها و تخمین منابع برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده تلقی می کنند. بطور کلی برنامه و آموزش به منزله ی مغز و قلب نظام آموزش و پرورش محسوب میشود. در فرآیند برنامه ریزی آموزشی، تشخیص نقاط قوت و ضعف نظام آموزشی با استفاده از روشهای تحلیلی در مورد هریک از اجزای متشکل آنها حائز اهمیت بوده است و از اولویت خاصی برخوردار است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RAVAN04_454. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1450424/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یونسی، مریم و سیدی پور، سحرالسادات و شهامت، نادر،1400،مبانی برنامه ریزی آموزشی،Fourth International Conference on Psychology, Educational Sciences and Social Studies،Hamadan،https://civilica.com/doc/1450424

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,781
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support