Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی، ساخت وبررسی خواص مکانیکی بتن سبک خود متراکم با و بدون نانو

اولین کارگاه تخصصی بتن خودتراکم
Year: 1385
COI: WSCC01_014
Language: PersianView: 1,317
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اکبر مقصودی - عضو هیئت علمی بخش عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان
شهرام محمد پور - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان

Abstract:

بتن خود متراکم Self Compacting Concrete, SCC نوع جدیدی از بتن است که برای اولین بار در اوایل سال درکشور ژاپن ابداع شد واز آن به بعد تحقیقات در مورد این گونه بتن ها انجام گرفته است. لیکن تحقیقات در مورد بتن سبک خود متراکم Self Compacting Light Concrete, SCLC بسیار اندک است. بتن خود متراکم سبک نیز همانند بتن خودمتراکم معمولی بسیار روان بوده و نیاز به هیچ لرزاننده ای ندارد و تحت اثر وزن خود متراکم می شود. در کاربردهای سازه ای، وزن سازه به عنوان بخش زیادی از بار کل وارد بر سازه، بسیار مهم می باشد. کاهش وزن سازه، بارهای ثقلی و نیروهای ناشی از زلزله را کم کرده و منجر به کاهش ابعاد اعضاء و... می شود. بتن سبک خود متراکم ترکیبی از مزیت های شناخته شده بتن سبک و بتن خود متراکم معمولی را داراست. اخیرا نانو تکنولوژی بحث جدیدی است که مدتی است در صنعت بتن شروع شده است و آن استفاده از مصالح ریز در مقیاس نانو متر در بتن می باشد که پیش بینی می شود باعث کاهش خلل و فرج، چگالتر شدن بتن، افزایش دوام و در نتیجه تاثیر عمده در تکنولوژی بتن (مقاومت، شکل پذیری، رئولوژی بتن تازه، انقباض، انبساط، خوردگی میلگرد، رفتار شکست، دوام و...) خواهد داشت. از مزایای استفاده از بتن خود متراکم سبک می توان به کارایی بالا، قابلیت پمپاژ بالا، کاهش دوره ساخت سازه بتنی، مقاومت در برابر جدا شدگی، اطمینان از تراکم سازه، کاهش آلودگی صوتی ناشی از سر و صدای لرزاننده ها، کاهش نیروی انسانی، حفظ سلامت کارگران، امتیازهای ناشی از عایق بودن در برابر حرارت و صوت، امتیازهای ناشی از کاهش بار مرده، مقاومت در برابر آتش سوزی، خوردگی و یخ زدگی، بالا رفتن کیفیت محصولات نهایی و صرفه جویی اقتصادی اشاره کرد. در این تحقیق ابتدا با سعی وخطا طرح اختلاط های مختلفی از بتن سبک خود متراکم (وزن مخصوص kg/m 1900 -1800 ا و بدون محلول نانو سیلیکا ساخته شد و سپس بر اساس نتایج آزمایشهای جریان اسلامپ، جعبه L حلقه J قیف V مقاومت فشاری ۲۸ روزه، چهار طرح منتخب با و بدون محلول نانو سیلیکا برای انجام آزمایشهای تکمیلی انتخاب شد. برای طرحهای منتخب خصوصیات مکانیکی بتن سبک خود متراکم مانند مقاومت فشاری و خمشی، مدول الاستیسیته، دوام در مقابل حمله سولفاتها، انقباض وانبساط اندازه گیری و بررسی شده است. نتایج نشان می دهد که استفاده از میکرو سیلیس و نانو سیلیکا باعث بهبود خصوصیات مکانیکی بتن خود متراکم سبک می شود

Keywords:

بتن سبک خود متراکم , نانو سیلیکا , میکرو سیلیس , مقاومت فشاری و خمشی , مدول الاستیسیته , انقباض , انبساط و دوام

Paper COI Code

This Paper COI Code is WSCC01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/145195/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مقصودی، علی اکبر و محمد پور، شهرام،1385،طراحی، ساخت وبررسی خواص مکانیکی بتن سبک خود متراکم با و بدون نانو،The first workshop of Self Consolidating concrete،Tehran،https://civilica.com/doc/145195

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • نویل، تکنولوژی بتن، ترجمه رمضانیانپور، ع- شاه نظری، م.، چاپ ...
  • ین نامه بتن ایران، آبا. چاپ اول، جدید نظر اول ...
  • فرهودیزاده، علی، ' راهنمای جامعلیکا، دانه رس منبسط شده و ...
  • EFNARC, Specification and Guidelines for Self Compacting Concrete. pp. 32 ...
  • Hubertova, M., " Self Compacting Light Concret with Liapor Aggregates, ...
  • Report of ACI Committee 213, ACI Materias J., Vol. 87, ...
  • Caijun Shi and Xiaohong Yang. 2005. Design and Application of ...
  • Muller, H.S. & Haist, M. 2004. Erste Allgemeine B auaufs ...
  • Poppe, A.M. & De Schutter, G., "Influence of the Nature ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,134
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support