Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه راهکارهای اصلاحی برای غلبه بر موانع ساخت پروژه های سبز در ایران

Year: 1401
COI: JR_PAYA-3-36_015
Language: PersianView: 55
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاشار ابراهیمی زاویه - ۱- کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب
منوچهر اسدی - ۲- کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه های هیدرولیکی، دانشگاه تبریز

Abstract:

امروزه، صنعت ساخت ساختمان، بخش اعظمی از آلودگی های زیست محیطی را ایجاد می کند. با توجه به این نگرش و لزوم کاهش مشکلات حاصل از ساخت، ایجاد ساختمان های سبز و در عین حال پایدار با توجه به معضلات زیست محیطی که وجود دارد، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به روش های متفاوت طراحی و ساخت ساختمان های سبز نسبت به ساختمان های معمولی، مدیران پروژه با چالش های جدیدی روبرو هستند و باید نقش هایی را بپذیرند که به صورت سنتی بخشی از مسئولیت آنها نمی باشد. با توجه به لزوم و ماهیت ساخت و ساز سبز در ایران، و نیز اهمیت موفقیت مدیران در پروژه های سبز، نیاز به شناسایی و درک بهتر موانع کلیدی و چالش های موجود پیش روی مدیران است. به منظور افزایش روند ساخت سبز و بالا رفتن راندمان کاری مدیران پروژه و کیفیت ساختمان های سبز در ایران، این تحقیق در تلاش است تا موانع و چالش هایی که مدیران پروژه در مدیریت پروژه های ساخت سبز با ان روبرو هستند را شناسایی کرده و در جهت رفع و کاهش انها راهکار مناسب ارائه دهد. در این پژوهش، با استفاده از پرسشنامه استاندارد و بر اساس مقیاس پنج گزینه ای لیکرت متغیر های پژوهش دسته بندی شده و توسط اساتید جهت تایید روایی مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن در بین مدیران پروژه در شهر تهران توزیع شد. در تجزیه و تحلیل پرسشنامه، هم آمار توصیفی و هم آمار استنباطی استخراج شد و همچنین برای سنجش پایایی پرسشنامه از آزمون آلفای کرونباخ استفاده گردید. در نهایت نیز برای آزمون فرضیات، از مدل معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار اسمارت پی ال اس و اس پی اس اس استفاده شد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PAYA-3-36_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1458570/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی زاویه، یاشار و اسدی، منوچهر،1401،ارائه راهکارهای اصلاحی برای غلبه بر موانع ساخت پروژه های سبز در ایران،https://civilica.com/doc/1458570

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,995
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support