Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سواد سلامت پرستاران و چالش مراقبتی پایان زندگی در بیماران کووید ۱۹

Year: 1401
COI: HWCONF09_072
Language: PersianView: 52
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

فریده یوسفی زاده - کارشناس ارشد پرستاری اورژانس، مربی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی قم، قم، ایران
مریم ابراهیم پوررودپشتی - کارشناس ارشد پرستاری اطفال، مربی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی قم، قم، ایران

Abstract:

مقدمه: شیوع همه گیر و جهانی بیماری کرونا (کوید ۱۹) در اواخر سال ۲۰۱۹ مشکلات عدیدهای پیش روی نظام سلامت در تمامدنیا رار قرار داده است. بروز این بیماری در میان جوامع مختلف با مرگ و میر افراد همراه بوده است .(Saberian et al,۲۰۲۱)سواد سلامت محدود یک مشکل بهداشتی شناخته شده است که اغلب منجر به پیامدهای سلامت ضعیفتر میشود (Christensen, ۲۰۱۶) همه گیری کووید ۱۹ و مرگ و میر بالای آن چالشی را برای پرستاران ایجاد کرده است که در موقعیتی کلیدی برای ارائهمراقبت های پایان زندگی با کیفیت بالا برای افراد و خانواده های آنها قرار دارند (Bolt et al., ۲۰۲۱) . علیرغم دانش محدود، پرستاران در سراسر دنیا مراقبت های جسمی، روحی و عاطفی را به بیماران در حال مرگ در طول پاندمی کووید ۱۹ ارائه داده اند.(Castaldo et al., ۲۰۲۲) این مطالعه با هدف، تعیین سواد سلامت پرستاران در مراقبت مربوط به پایان زندگی در زمان پاندمیکووید ۱۹ در جهان انجام شد.روش کار: در این مطالعه مروری مطالعات انجام شده از دسامبر ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۲ با جستجوی کلمات کلیدی در پایگاه دادههای الکترونیک Googlscholar, Sciencdirect, Sid ,Pubmed جستجو شدند و از موتور جستجوی google هم استفادهشد. در مجموع ۲۲ مقاله مرتبط یافت شد، ۱۷ مقاله بر اساس عنوان این پژوهش شناسایی شد و در نهایت بعد از اعمال معیارهایخروج و ورود ۹ مقاله برای بررسی انتخاب شدند .یافته ها: نتایج مطالعات نشان داد، ارائه مراقبت پرستاری در پایان زندگی برای بیماران در حال مرگ و مبتلا به کووید ۱۹ وخانواده های آنها در سراسر دنیا با چالش هایی روبرو می باشد. چالش های خاصی که نیاز به توجه دارند شامل مواردی همچون: تعدادزیاد درگذشتگان در زمان پاندمی، لزوم تضمین مراقبت فیزیکی، عاطفی، بین فردی و معنوی برای بیماران در حال مرگ و حمایتاز خانواده های آنها علیرغم مشکلات؛ ابهام و سردرگمی در مراحل مراقبت از بدن بیماران پس از مرگ، پیامدهای روانی مراقبت ازافراد در حال مرگ در طول همهگیری برای پرستاران می باشد. در خصوص سواد سلامت پرستاران و بحث مراقبت از بیماران در حالمرگ مبتلا به کووید ۱۹ مطالعات بسیار محدود است.نتیجه گیری: وجود چالشهای حل نشده در نحوه برخورد با بیماران در حال مرگ و ضعف در سواد سلامت پرستاران ارائه دهندهمراقبت پایان زندگی به بیماران کووید ۱۹ زمینه ساز کاهش کیفیت خدمات ارائه شده و عدم ارتقاء سلامت در این بیماران می شود.آموزش و اطلاع رسانی به پرستاران در خصوص رفتار بهداشتی مناسب در برخورد با بیماران کووید ۱۹ طبق پروتکل سازمان جهانیبهداشت از افراط و تفریط در رفتارهای بهداشتی آنها جلوگیری مینماید. انجام مطالعات بیشتر زمینه افزایش سطح سواد سلامتپرستاران را فراهم می نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HWCONF09_072. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1489296/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفی زاده، فریده و ابراهیم پوررودپشتی، مریم،1401،سواد سلامت پرستاران و چالش مراقبتی پایان زندگی در بیماران کووید ۱۹،Ninth International Conference on Health, Treatment and Health Promotion،https://civilica.com/doc/1489296

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 600
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support