Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش مدیران مدارس در تحقق اهداف آموزش و پرورش

Year: 1401
COI: ICPSE07_115
Language: PersianView: 87
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکبر نصری نصرآبادی - کارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد اصفهان
سمانه رستم زاده دال پری - مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایلام
حدیثه فرجی - کارشناس روانشناسی کودکان استثنایی
منیر بوجاری - کارشناسی ارشد علوم تربیتی دانشگاه آزاد ساوه
محمدمهدی رنجبر - مهندسی برق قدرت دانشگاه بوشهر
نجمه رنجبر - کارشناس الهیات دانشگاه اقلید

Abstract:

زمینه و هدف: نقش مدیر ان مدارس در تحقق اهداف آموزش و پرورش.مواد و روش تحقیق: روش مطالعه در این تحقیق به صورت مطالعه کتابخانه ای بوده است. برای این منظور از مطالب موجود در مقاله،تحقیق های چاپ شده و همچنین مطالب دیجیتالی استفاده شده است.یافته ها و نتایج: مدیریت آموزشی، فرایند هماهنگ کردن استعدادهای آدمی و بهره گیری از شرایط محیطی برای اهداف آموزشی است. هدف کلی آموزش و پرورش در هر جامعه ای این است که هر فرد را طبق الگوی ارزشهای فرهنگی، سیاسی، دینی و اجتماعی خود تربیت کرده و انسانی متناسب تحویل جامعه دهد. اهداف آموزش و پرورش سه نقش مهم در مدیریت آموزشی ایفا میکنند: اوال به فراگرد آموزش و پرورش جهت میدهند، ثانیا انگیزه ی حرکت و فعالیت را به وجود میآورند و ثالثا ملاکهای کنترل و ارزشیابی فعالیتهای آموزشی را ایجاد مینمایند.مدیر آموزشی باید به مهارت های برنامهریزی، سازماندهی، فرماندهی، هماهنگی و کنترل کردن مجهز باشند. همچنین در زمینه ی مدیریت، دارای مهارتهای فنی، انسانی و ادراکی باشد، به کار خود به عنوان مدیر آموزشی، نگرشی آگاهانه و علمی داشته باشد، کلیات روشها و فنون تدریس را به خوبی بداند، از سلامت جسمانی، روانی و شخصیتی کامل برخوردار باشد، نظام آموزشی کشور خود را به خوبی بشناسد و از سوابق و تحولات تاریخی آن آگاه باشد، از فلسفه، ارزشها، هدفها و مقاصد کلی آموزشی مطلع باشد، با اندیشه ها و نظریه های مدیریت و رهبری آشنا باشد و به اقتضای محیط کار خود، آنها را به کار بندد، بر مسئولیتها و وظایف چندبعدی آموزشی، ارشادی، فرهنگی و اجتماعی خود واقف باشد، سابقه آموزشی و معلمی حداقل پنج سال داشته باشد، در زمینهی علوم تربیتی و روانشناسی دانش کافی داشته و بتواند معلمان را راهنمایی نماید، روابط و مناسبات متقابل میان مدرسه، خانواده و جامعه را درک کرده و در انجام وظایف محوله آنها را نادیده نگیرد. تا بدین گونه بتواند نقش موثری در تحقق اهداف تعلیم و تربیت داشته باشد.

Keywords:

مدیریت آموزشی , اهداف تعلیم و تربیتی , مدارس

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICPSE07_115. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1489646/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نصری نصرآبادی، اکبر و رستم زاده دال پری، سمانه و فرجی، حدیثه و بوجاری، منیر و رنجبر، محمدمهدی و رنجبر، نجمه،1401،نقش مدیران مدارس در تحقق اهداف آموزش و پرورش،7th International Conference on New Research in Psychology, Social Sciences, Educational Sciences،https://civilica.com/doc/1489646

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,822
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support