Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاهش میزان بارآلودگی آب دوریز و کاهش مصرف آب بوسیله روش ازن زنی و بررسی سازگاری ازن با مواد بازدارنده در برج های خنک کن تر

Year: 1392
COI: CHILLER04_011
Language: PersianView: 41
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمرتضی قاضی میرسعید - کارشناس ارشد آب و فاضلاب دانشکده محیط زیست دانشگاه علوم وتحقیقات تهران
آبتین عطایی - دکتری تخصصی انرژی و عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست و انرژی دانشگاه علوم وتحقیقات تهران
محمد تاجدینی - کارشناس محیط زیست

Abstract:

از مهمترین مشکلات آب برج خنک کننده گردشی تر مصرف آب جبرانی بالا و جهت کاهش مشکلات بیولوژیکی و خوردگی و رسوب گذاری از تعداد و مقدار زیادی از مواد شیمیایی بازدارنده پایه معدنی و آلی استفاده می کند مصرف زیاد آب می تواند باعث تغییر کمی منابع از جمله افت سطح آبخوان در مناطق صنعتی به دلیل برداشت بی رویه از آبخوان مورد استحصال گردد .و مصرف تعداد و مقدار زیادی از مواد شیمیایی بازدارنده می تواند علاوه بر آلودگی های درزمان تهیه مواد اولیه و در زمان پروسه ساخت با وارد شدن این مواد شیمیایی متنوع وپایداردر آب با توجه به وجود مواد مغذی مانند ترکیبات ارتوفسفات تغییراتی در اکوسیستم آبی منطقه شود ونیز می تواند تغییر کیفی آبهای زیر زمینی در اثر نشت پساب بلودان به سفره های زیر زمینی و افزایش برخی پارامترهای شیمیایی از جمله کلراید, سولفات, سدیم نیز گردد و از لحاظ اقتصادی نیز هزینه ها را نیز افزایش دهد با ساخت یک مجموعه کامل برج خنک کن در مقیاس نیمه صنعتی که مجهز به رک خوردگی و رسوب گذاری و مبدل حرارتی می باشد. این داده ها به صورت تجربی بدست آمد .در این پایلوت از یک پکیج ازن زنی با تولید ۲۰ گرم در ساعت استفاده شد. روش متداول کلر زنی و مواد بازدارنده با روش جدید ازن زنی در دو دوره چهل و پنج روزه با هم مقایسه شد . با توجه به عامل محدود کننده کلراید در سیستم و استفاده از آب چاه با اندازه گیری بلودان ۳۳% مصرف آب در روش جدید ازن زنی کاهش یافت و مواد خوردگی ۶۰% , مواد رسوب گذاری ۶۰% , بایوساید غیر اکسنده و کلر و ماده به طور کامل حذف شد و با اندازه گیری COD آب Blow down در روش ازن زنی میزان آن به یک ششم مقدار آن در کلر زنی رسید . در این تحقیق روش ازن زنی نسبت به کلرزنی میزان کاهش آهن محلول ۵/۹۷ درصد شد .همچنین کاهش میزان کدروت آب برج خنک کن با استفاده از روش ازن زنی ۷۰ درصد کاهش داشت .با جایگزینی گندزدای قوی ازن به جای کلر و بایوساید های غیر اکسنده پایه آلی بدلیل موثر تر بودن در از بین بردن بایوفیلم ها و میکروارگانیسم ها و کمک غیر مستقیم به فرایند جلوگیری مسائل خوردگی و رسوب گذاری و کاهش کدروت و آهن گردشی آب و همچجنین بدلیل ناپایداری و تبدلیل ازن پس از چند دقیقه به گاز اکسیژن, باعث افزایش سیکل تغلیظ و کاهش مصرف آب و باعث حذف تعدادی از مواد بازدارنده و کاهش قابل ملاحظه تعدادی ازمواد شیمیایی دیگر می گردد .و با مقایسه هزینه ها در زمان سه سال در مقیاس صنعتی مورد نظر هزینه بر گشت داده می شود .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHILLER04_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1492369/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاضی میرسعید، سیدمرتضی و عطایی، آبتین و تاجدینی، محمد،1392،کاهش میزان بارآلودگی آب دوریز و کاهش مصرف آب بوسیله روش ازن زنی و بررسی سازگاری ازن با مواد بازدارنده در برج های خنک کن تر،4 rd International Conference on Chiller and Cooling Tower،Tehran،https://civilica.com/doc/1492369

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,569
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support