Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصلاح بار دینامیکی زلزله به روش های مختلف و مقایسه عملکرد آنها در تحلیل دینامیکی شیروانی های خاکی در تحلیل های المان محدود و تفاضل محدود

Year: 1401
COI: CIVILISC02_147
Language: PersianView: 95
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی محمد لیموچی تاراضی - دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، گروه مهندسی عمران، دانشگاه شهرکرد، ایران
میثم حیدرزاده - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهرکرد، ایران
رضا کامگار - دانشیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهرکرد، ایران

Abstract:

آنچه در زمان مدل سازی زلزله همواره باعث ایجاد زحمت برای مهندسین و محققین بوده است، جزئیات زیاد مدل سازیغیرخطی و نیز دشواری های مربوط به همپایه کردن و از همه مهمتر تطابق مناسب نتایج با مشاهدات میدانی است. روش هایمحاسباتی به نسبت روش های تجربی و آزمایشگاهی بسیار کم هزینه و دقیق تر است. با توجه به رشد روزافزون نرم افزارها وگسترش رو ش های عددی نیاز به مقایسه و شناسایی متدهای گوناگون در حل مسائل مختلف است. لذا ضرورت دارد تا بهبررسی مزایا و معایب اعمال بار دینامیکی به روشهای مختلف ازجمله شتاب نگاشت، سرعت نگاشت و تنش نگاشت و ابعادمختلف آن در کارهای اجرایی خصوصا در حوزه شیروانی های خاکی پرداخته شود. از سوی دیگر روش حل مسئله ازجملهتحلیل به روش المان محدود و یا تفاضل محدود نیز میتواند تاثیر به سزایی بر روی نتایج داشته باشد. در این مقاله ضمنبررسی جوانب اصلاح شتا بنگاشت به کمک نرم افزارهای سیسموسیگنال و کدنویسی به زبان فیش در محیط برنامه فلکدوبعدی جهت استفاده در نرم افزارهای فلک و پلکسیس، به مقایسه نتایج یک شیروانی در این دو نرم افزار پرداخته شده و نتایج تحلیل غیرخطی با نتایج حاصل از ان ها نیز با یکدیگر مقایسه شده است. نتایج نشان از دقت مناسب روش تنش نگاشتدر نرم افزار فلک به خصوص در تحلیل مسائل با جابهجائ ی زیاد و کرنش بزرگ و نیز مسائل وابسته به تنش دارد که در اغلبحالت ها اختلاف نتایج جابه جائی در بالا، میانه و پایین شیروانی کمتر از ۱۰ % بوده است و این در حالی است که در روشالمان محدود بهترین نتایج با روش اعمال شتاب نگاشت حاصل شده است. همچنین استفاده از روش تنش نگاشت در حلتفاضل محدود نیز نتایج خوبی از توزیع تنش در توده خاک را ارائه می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVILISC02_147. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1493781/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لیموچی تاراضی، علی محمد و حیدرزاده، میثم و کامگار، رضا،1401،اصلاح بار دینامیکی زلزله به روش های مختلف و مقایسه عملکرد آنها در تحلیل دینامیکی شیروانی های خاکی در تحلیل های المان محدود و تفاضل محدود،The Second International Conference on Research Findings in Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Tehran،https://civilica.com/doc/1493781

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,224
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support