Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی کارایی و دورکنندگی ترکیب تیمول روی حشرات کامل مگس میوه مدیترانه ای ceratitis capitata (wiedemann) در شرایط باغی

Year: 1401
COI: AGRICONGE01_036
Language: PersianView: 77
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عارف بابائی - دانشجوی کارشناسی ارشد حشرهشناسی کشاورزی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری،
بهنام امیری - دانشیار گروه گیاهپزشکی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
زکیه احمدی شورکایی - کارشناس ارشد حشره شناسی کشاورزی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
نادعلی باقری - دانشیار گروه اصلاح نباتات، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

Abstract:

با توجه به مقوله جمعیت و به تیع آن افزایش تولید محصولات کشاورزی لازم است از روش های نوین به منظور تولید محصول بیشتر و سالم استفاده شود. از طرفی با افزایش مصرف سموم پر خطر در کشور سلامت جامعه بشری به خطر افتاده و همچنین صدمات جبران ناپذیری به منابع آبی و محیط زیست وارد شده است. بنابراین با وجود اهمیت کشاورزی بایستی از علوم مربوطه مانند گیاهپزشکی به منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات نام برده استفاده کرد. یکی از راهکارهای مربوطه از ترکیبات کم خطر و بی خطر برای کنتل آفات و بیماری های گیاهی است که در این پژوهش اثر دور کنندگی ترکیب تیمول بر حشره کامل مگس میوه مدیترانه ای در شرایط باغی در بازه زمانی تابستان پاییز ۱۴۰۰ بررسی گردید که در طی آن محلول پاشی با تیمول (۱۰ در هزار ) در مدت هشت هفته و با سه تکرار انجام شد. بر اساس نتایج به دست آمده، تیمارهای تیمول پاشی اختلاف معنی داری با شاهد داشته و به این معناسیت که استفاده از تیمول تاثیر چشمگیری در کنترل این آفت دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AGRICONGE01_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1496721/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابائی، عارف و امیری، بهنام و احمدی شورکایی، زکیه و باقری، نادعلی،1401،بررسی کارایی و دورکنندگی ترکیب تیمول روی حشرات کامل مگس میوه مدیترانه ای ceratitis capitata (wiedemann) در شرایط باغی،First International Conference on Research Findings in Agriculture, Natural Resources and Environment،Tehran،https://civilica.com/doc/1496721

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,672
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support