Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مدیریتی زباله های خانگی شهر یزد

هشتمین همایش ملی بهداشت محیط
Year: 1384
COI: NCEH08_158
Language: PersianView: 855
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد حسن احرام پوش - عضو هیئت علمی و استادیار گروه بهداشت محیط ، دانشکده بهداشت ، دانشگاه ع
محمد حسین باقیانی مقدم - عضو هیئت علمی و استادیار گروه خدمات بهداشتی ، دانشکده بهداشت ، دانشگاه
محمد رضا امینی پور - عضو هیئت علمی و مربی گروه بهداشت حرفه ای ، دانشکده بهداشت ، دانشگاه علو

Abstract:

رشد سریع جمعیت و افزایش مواد مصرفی که از مظاهر پیشرفت و توسعه در سالهای اخیر می باشد موجب ازدیاد روز افزون زباله شده است. گسترش صنایع ، بسط و توسعه شهرنشینی موضوع جمع آوری ، دفع و یا استفاده از زباله های شهری را به صورت مسئله بغرنجی در آورده است. زباله ها نه تنها باعث تولیدبیماری ، تعفن و زشتی مناظر می گردند ، بلکه می توانند بوسیله آلوده کردن خاک ، آب و هوا خسارت فراوانی را به بار آورند . بررسی مدیریتی مواد زائد خانگی که بخش اعظم زایدات یک جامعه را تشکیل می دهد جهت پیشگیری از ضررهای اکولوژیکی مثل آلودگی آب و هوا و حفظ بهداشت عمومی محیط زیست سالم ، موثر و کار آمد می باشد. مطالعه به صورت توصیفی - تحلیلی انجام گردید. روش نمونه گیری خوشه ای بود بطوریکه تعداد 25 خوشه 20 نفری ( 500 خانوار ) با توجه به نتایج بررسی مقدماتی در نظر گرفته شد و پرسشنامه ها با مراجعه به خانوارهای ساکن شهر یزد تکمیل گردید. اطلاعات به صورت استفاده از منابع و اسناد - مصاحبه حضوری - مشاهدات - انجام آزمایشات لازم و تکمیل پرسشنامه جمع آوری گردید داده ها بوسیله نرم افزار SPSS تجزیه و تحلیل شد و از آمون کای دو استفاده گردید . حدود 32/6 % مردم روش بازیافت را بهترین روش دفع زباله می دانستند . 35/9 % مردم مخالف فروش زباله به افراد دوره گرد بودند و 63/5% زباله را به مامور جمع آوری زباله تحویل می دادند. 64/4 % از افراد معتقد بودند که جمع آوری زباله یک روز در میان ضروری است و 57/1% از افراد معتقد بودند جمع آوری زباله بین ساعت 11-7 صبح مناسب است . اکثر افراد معتقد بودند که روش بازیافت بهترین روش دفع زباله است و بهتر است جمع آوری زباله بین ساعت 11-7 صبح انجام گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEH08_158. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/150718/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احرام پوش، محمد حسن و باقیانی مقدم، محمد حسین و امینی پور، محمد رضا،1384،بررسی مدیریتی زباله های خانگی شهر یزد،08th National Congress On Environmental Health،Tehran،https://civilica.com/doc/150718

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • عبدلی، محمد علی. مدیریت مواد زاید جامد. انتشارات سازمان بازیافت ...
  • عبدلی، محمد علی. سیستم مدیریت مواد زاید جامد شهری و ...
  • عبدلی، محمد علی. مدیریت مواد زاید جامد. انتشارات سازمان بازیافت ...
  • امینی، امیر مظفر.رمضانی، مسعود. دانشجویان، بازیافت و محیط زیست.چهارمین همایش ... [Conference Paper]
  • باقیانی مقدم، محمد حسین بررسی میزان آگاهی، نگرش و عملکرد ...
  • Robert C .Pantel.P.E.&. S.Rubbish Collection Policy, 1999 ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support