ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی کیفیت فیزیکی ، شیمیایی و میکروبی آب مصرفی صنایع غذایی در شهرکهای صنعتی استان قم

Year: 1384
COI: NCEH08_182
Language: PersianView: 1,590
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد رضا یاری - مربی ، کارشناس ارشد مهندسی بهداشت محیط ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پز
مرتضی صفدری - کارشناس بهداشت محیط و مسئول آزمایشگاه دانشکده بهداشت قم

Abstract:

آب یکی از عجیب ترین شگفتیهای خلقت است که خداوند به انسان ارزانی داشته است. مقاصد آب د رصنعت ، استفاده د رفرآیند تولید ، خنک سازی دستگاهها و فرآورده ها ، به عنوان حلال شستشو و نظافت ، آشامیدن و مصرف کارکنان و بویلرها .... می باشد ، که هر قسمت بستگی به نوع محصول ، کیفیت خاصی از آب را طلب می کند . این تحقیق با هدف بررسی کیفیت فیزیکی ، شیمیایی و میکروبی آب مصرفی در صنایع غذایی در شهرکهای صنعتی استان قم انجام شد. در این مطالعه که از نوع توصیفی و مقطعی می باشد ، تمامی صنایع غذایی موجود در شهرک صنعتی شکوهیه و سلفچگان و همچنین نواحی صنعتی سیر و وطغرود مورد بررسی قرار گرفت و از آب مصرفی آنها نمونه برداری و آزمایشات لازم مطابق با روشهای استاندارد بر روی نها انجام شد. نتایج با استاندارد های ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مقایسه شد. کیفیت آب مصرفی در صنایع غذایی شهرک شکوهیه از نظر پارامترهای سولفات ، TDS , EC ، کلرور ، میزان کلر بلقیمانده ، MPN با مقادیر استاندارد مطابقت ندارد . مقدار سختی کل ، کلسیم و منیزیم بیشتر از مقدار حداکثر مطلوب و کمتر از حداکثر مجاز می باشد.کیفیت آب مصرفی د رصنعت غذایی کیانوش دارای حداقل مقادیر استاندارد تعیین شده می باشد . کیفیت آب د رصنایع غذایی سیرواز نظر پارامترهای سختی سولفات ، کلر باقیمانده ، EC , TDS نزدیک به حداکثر غلظت مجاز استاندارد های تعیین شده و بعضا با آنها مطابقت ندارد. آب مصرفی در صنایع غذایی طغرود از نظر پارامترهای کلر باقیمانده و MPN با استاندارد ها مطابقت ندارد. با مقایسه نتایج با استانداردها ملی و جهانی توصیه می شود روشهای مناسب از جمله اسمز معکوس برای تصفیه آب مصرفی در فرایند تولید در این صنایع استفاده شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEH08_182. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/150742/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یاری، احمد رضا و صفدری، مرتضی،1384،بررسی کیفیت فیزیکی ، شیمیایی و میکروبی آب مصرفی صنایع غذایی در شهرکهای صنعتی استان قم،08th National Congress On Environmental Health،Tehran،https://civilica.com/doc/150742

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • یاری، احمدرضا، "بررسی کیفیت فیزیکی، شیمیایی ومیکروبی آب تصفیه شده ...
 • موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، آیین کار رعایت اصول ...
 • موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران "ویژگیهای بیولوژیکی و حد ...
 • موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، "ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی ...
 • سازمان بهداشت جهانی، "رهنمودهای کیفیت آب آشامیدنی "، ترجمه نبی ...
 • موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران _ "ویژگیهای آب آشامیدنی ...
 • موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، "آب-آیین کار بهداشتی آبهای ...
 • د موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، آیین کار رعایت ...
 • -WHO , Guidelines for drinking water quality ";second edition ;1993. ...
 • AWWA, APHA; "Standard Methods for the Examnation of water and ...
 • /84 127/46 53/47 50/61 13/13 0/78 0/01 0 /378 172/98 ...
 • /024 12/37 2858/7 2008/3 1762/4 22/21 ...
 • Investigation of physical , chemical and microbiologic al water quality ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support