ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اولویت بندی شاخصهای موثر در پیاده سازی رویکرد توسعه مبتنی بر حمل ونقل همگانی TODبا بکارگیری تکنیک تحلیل سلسله مراتبی فازی

Year: 1391
COI: TTC11_171
Language: PersianView: 1,522
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

تایماز لاریمیان - دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی و برنامه ریزی شهری و منطقهای
آرش صادقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی، دانشکده مدیریت، دانشگاه تربیت مد
بهار عبدالله - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی منطقهای، دانشکده هنر و معماری، دا

Abstract:

مسئله حمل و نقل همواره به عنوان یکی از عمدهترین معضلات شهری محسوب میشده است. رشدشتابان اقتصادی و جمعیتی شهرها، افزایش مالکیت خودروهای شخصی، محدودیت زیر ساختهای حمل ونقلشهری ، افزایش سفرهای درون شهری و توسعه نامتناسب فضاهای شهری، باعث افزایشمعضلات ترافیکی در شهرها میشود. امروزه جهت رهایی از این مشکلات و افزایش مطلوبیت و کیفیت زندگی در شهرها، توسعهفضاهای شهری برمبنای سیستم حمل و نقل عمومی شکل می گیرد. در واقع می توان گفت که توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی راهکار مناسبی برای حل مشکلات ترافیکی و تحقق حمل و نقل پایدار شهری به حسابمی آید. این نوع توسعه، مناطق شهری سالم ، پویا و سرزنده با تنوعی از کاربریها را ایجاد می کند و باعث بهبود کیفیت محیط و کاهشآلودگیهای زیست محیطی می شود.این پژوهش میکوشد تا شاخصهای موثر در اجرای رویکرد توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی در ایران را ارزیابی و اولویت بندی نماید. بدین منظور با بکارگیری تکنیک تحلیل سلسله مراتبی فازی Fuzzy AHP) 4 معیار اصلی و 16 زیرمعیار مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته و براساس میزان نقش و اهمیت، اولویت بندی میشوند. در پایان نیز راهکارها و پیشنهاداتی جهت پیاده سازی رویکردTOD ارائه می گردد. نتایج این پژوهشحاکی از آنست که شاخصهای حمل و نقل و ترافیک، کالبدی و کارکردی به ترتیب بیشترین میزان تاثیر را در پیادهسازی رویکرد توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی داشته اند.

Keywords:

توسعه مبتنی برحمل و نقل همگانی TOD) توسعه پایدار , تحلیل سلسله مراتبی فازی Fuzzy AHP)راهکارها و پیشنهادات

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC11_171. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/154990/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لاریمیان، تایماز و صادقی، آرش و عبدالله، بهار،1391،اولویت بندی شاخصهای موثر در پیاده سازی رویکرد توسعه مبتنی بر حمل ونقل همگانی TODبا بکارگیری تکنیک تحلیل سلسله مراتبی فازی،11th Transportation and Traffic Engineering Conference of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/154990

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • نورمحمدزاد، حسین 1385، "تعیین و تبیین هدف در برنامه ریزی ...
 • رضازاده، راضیه، 1382، "مطالعات اجتماعی در زمینه اثرات ایجاد ایستگاههای ...
 • - شیخی، محمد 1381، "گزارشهای همایش تهران با مترو - ...
 • گزارش موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی ...
 • Belezer, Dena and Autler, Gerald (2002) "Transit Oriented Development: Moving ...
 • Mineta Transportation Institute (200) "History of transit oriented development (TOD)", ...
 • American Association of State Highway and Transportation Officials (AASHOT) 2006, ...
 • http:/www. transweb.sisu. edu/mtipo rtal/resea rchp ub lica tions/do cuments/envs ioning2/mt ...
 • Vaidya, O. S. and S. Kumar, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support