ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار رانندگان خودروهای شخصی با احداث خطوط پرسرنشین دربزرگراهها براساس ویژگیهای اقتصادی و اجتماعی

Year: 1391
COI: TTC11_281
Language: PersianView: 776
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهریار افندی زاده زرگری - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران
سیدابراهیم عبدالمنافی - دانشجوی دکتری مهندسی برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه علم و صنعت ایران،
سیدیوسف ساجدی - دانشجوی کارشناس ارشد مهندسی برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه علم و صنعت

Abstract:

امروزه یکی از راهکارهای مهم جهت کاهشمعضلات و مشکلات حمل و نقلی، بکارگیری استراتژی مدیریت تقاضای سفر است که به زیرمجموعههای مختلفی از جمله مدیریت عرضه تقسیم میشود. یکی ازراهکارهای مدیریت عرضه، احداث خطوط ویژه وسایلنقلیه پرسرنشین است. با توجه به اینکه فقدان تقاضای کافی برای استفاده از این خطوط به شکست سیاستگذاری میانجامد، بررسی رفتار رانندگان خودروهای شخصی استفادهکننده از این خطوط پیشاز احداث آن ضروری است. در این مقاله با استفاده ازروشطراحی آزمایشپرسشنامههای مناسبطراحی گردیده و از کاربران تهرانی نحوه رفتارشان با احداثخطوط پرسرنشین پرسیده شده است. آنگاه دادههای ترجیحات بیانشده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و نتایج پرسشگری استخراج گردیده است. نتایج مطالعه نشان میدهد که اولاً: احتمال انتخاب خودرویپرسرنشین توسط آقایان بیشتر از خانمها است؛ ثانیاً: احتمال همپیمایی در سفرهای تحصیلی از سفرهای شغلی بیشتر است؛ ثالثاً: افراد جوان و میانسال نسبت به افراد مسن، به انتخاب خودروی پرسرنشینراغبترند؛ رابعا:ً بعد خانوار و مالکیت خودرو متغیرهای مناسبی برای تحلیل تقاضا نیستند

Keywords:

ترجیحات بیان شده، خطوط ویژه خودروهای پرسرنشین، طراحی آزمایش

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC11_281. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/155100/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افندی زاده زرگری، شهریار و عبدالمنافی، سیدابراهیم و ساجدی، سیدیوسف،1391،بررسی رفتار رانندگان خودروهای شخصی با احداث خطوط پرسرنشین دربزرگراهها براساس ویژگیهای اقتصادی و اجتماعی،11th Transportation and Traffic Engineering Conference of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/155100

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • طراحی و تحلیل آزمایشها، 1388، موتنگمری، د. س.، ترجمه کحالزاده، ...
 • Austroads, (2007), "Analysis of Current Practices for Improving the Level ...
 • Ben Akiva, M., and Atherton, T.J., (1977), "Methodology for Short-Range ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 21,718
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support