ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر افزودن TiO2 بر روی تغییرات Ti و Al در طی ذوب مجدد با سرباره الکتریکی (ESR) سوپرآلیاژ پایه آهن A286

Year: 1389
COI: IMES04_152
Language: PersianView: 551
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعیده اناری - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه علم و صنعت ایران
منصور سلطانیه - دانشیار، دانشگاه علم و صنعت ایران
شهرام خیراندیش - دانشیار، دانشگاه علم و صنعت ایران
سید مهدی عباسی - استادیار، دانشگاه صنعتی مالک اشتر

Abstract:

در این تحقیق، فرآیند سرباره الکتریکی" href="https://civilica.com/search/paper/k-%D8%B0%D9%88%D8%A8%20%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87%20%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C-o-Title-ot-desc/">ذوب مجدد با سرباره الکتریکی (ESR) در اتمسفر محیط بر روی سوپرآلیاژ A286 انجام شد . این سوپرآلیاژ حاوی م قادیر بالایی از عناصر فعال Ti و Al است. کنترل ترکیب شیمیایی این آلیاژ به د لیل واکنش های شیمیایی فلز مذاب / سرباره و سرباره / هوا، مشکل است. تغییرات Ti و Al ، با واکنش اکسید تیتانیوم و آلومینیوم توضیح داده می شود که در نتیجه آن، تیتانیوم احیا شده و آلومینیوم اکسید می شود . لذا، به منظور بررسی رفتار این دو عنصر طی فرآ یند ESR ، مقاد یر مختلفی از اکسید تیتانیوم (صفر، 5 و 10 درصد وزن ی) به سیستم سرباره CaF2-Al2O3 افزوده شده و در هر ترک یب سرباره، تغییرات Al و Ti نسبت به مقادیر این عناصر در الکترود VIM او لیه مطالعه شده است . نتایج بررسی ها نشان می دهد که با افزودن 5%TiO2 به سرباره، اتلاف Al و Ti کاهش م ی یابد ولی در سرباره با 10%TiO2 ، تلفات این دو عنصر نسبت به سرباره بدون TiO2 بالاتر است . این به معنای وجود یک مقدار بهینه برای TiO2 در سرباره فرآیند ESR از نظر حداقل تلفات Al و Ti در سوپرآلیاژ A286 می باشد.

Keywords:

ذوب مجدد با سرباره الکتریکی , سوپرآلیاژ A286 , سرباره , اکسید تیتانیوم , الکترود VIM

Paper COI Code

This Paper COI Code is IMES04_152. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/156740/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اناری، سعیده و سلطانیه، منصور و خیراندیش، شهرام و عباسی، سید مهدی،1389،تأثیر افزودن TiO2 بر روی تغییرات Ti و Al در طی ذوب مجدد با سرباره الکتریکی (ESR) سوپرآلیاژ پایه آهن A286،The fourth joint conference of the Association of Metallurgical Engineers and the Iranian Foundry Association،Tehran،https://civilica.com/doc/156740

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • الی ح. ا، "سوپرآلیاژها راهنمای علمی-کاربردی"، انتشارات جهان جام جم، ...
 • S. M. Allen, R. M. Pelloux and . Widmer, "Advanced ...
 • M. Esfandiari and H. Dong, " Improving the Surface Properties ...
 • D. D. Wegman, "Compositional Control and Oxide Inclusion Levl Comparison ...
 • C. Chongxi, W. Yong and F. Jie, "A Study _ ...
 • Remelting High Titanium and Low Aluminum Content Superalloy", China Academc ...
 • H. J. Klein and J. W Pridgeon, "Effective Electroslag Remelting ...
 • D. R. Gaskell, Introduction to the Thermo dynamic S of ...
 • Y. Wang, J. Fu and E. P. Chen, "Recent Advances ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 22,347
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support