ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تخریب رسوبات آسفالتین به روش تجزیه زیستی با استفاده ازمیکروارگانیسمهای جداسازی شده

Year: 1391
COI: ICOGPP01_022
Language: PersianView: 1,386
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عارف زمانی آبندانسری - دانشجو کارشناسی ارشد مخازن هیدروکربوری
سیداحمد عطائی - دانشیار، گروه مهندسی شیمی، دانشگاه شهید باهنر کرمان
امیر صرافی - دانشیار، گروه مهندسی شیمی، دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهین شفیعی - دانشیار، گروه مهندسی شیمی، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

یکی از مهمترین مشکلات موجود در صنعت نفت رسوب ترکیبات سنگین نفت خام مثل آسفالتین میباشد. رسوب این ترکیبات باعث بروز مشکلاتی از قبیل بلوکه شدن خطوط لوله استخراج و انتقال نفت خام و آلودگی اکوسیستم می شود. در این مطالعه از روش تجزیه زیستی(Biodegradation برای از بین بردن رسوب آسفالتین استفاده شده است. بدین صورت که میکروارگانیسمهایی که دارای قابلیت بالا برای تخریب زیستی هستند با استفاده از یک سری روشهای آزمایشگاهی از نمونه های جمعآوری شده از میدان نفتی مارون جداسازی شده و میزان تخریب آسفالتین با استفاده از روش اسپکتوفتومتری مادون قرمزانتقال فوریهFTIR) و آنالیزور کربن – هیدروژن – نیتروژن CHN) تجزیه تحلیل شده است. در ادامه تأثیر محیط کشت مایع،PH و اکسیژندهی بر روی تخریب زیستی مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت بیستوپنج گونه میکروارگانیسم از نفت و خاک آلوده میدان نفتی درود در جنوب ایران جدا سازی شده است که قابلیت استفاده از آسفالتین به عنوان منبع کربن و انرژی را دارد. میکروارگانیسم های جدا شده، در فرم خالص و مختلط ، به مدت دوازده روز در دمای سی درجه سانتی گراد در محیطی که شامل آسفالتین است کشت شده اند. سه میکروارگانیسم از بین میکروارگانیسم های جدا شده رشد بیشتری نسبت به بقیه در آسفالتین دارند. میکروارگانیسمهای جدا شده در این پژوهش نشان دادند که توانایی خوبی برای رشد در نفت دارد.

Keywords:

رسوب آسفالتین - تخریب زیستی - جداسازی میکروارگانیسمها - باکتری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOGPP01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/158010/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زمانی آبندانسری، عارف و عطائی، سیداحمد و صرافی، امیر و شفیعی، مهین،1391،تخریب رسوبات آسفالتین به روش تجزیه زیستی با استفاده ازمیکروارگانیسمهای جداسازی شده،First International Conference of Oil, Gas, Petrochemical and Power Plant،Tehran،،،https://civilica.com/doc/158010

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Civan, F., (2007), "Reservoir Formation Damage", Gulf Publication, Burlington ...
 • Paitakhti oskouie, S.J. and Roostaazad R., (2004), "Asphaltene Degradation by ...
 • Okerentugba, P.O. and Ezeronye, O.U., (2003), "Petroleum degrading potentials of ...
 • A.Y. Zekri And O. Chaalal, (2005), "Effect of Temperature on ...
 • C. Uribe-Alvarez, M.Ayala, (2011), "First evidence of mineralization of petroleum ...
 • L.B. Salam, O.S. Obayori, O.S. Akashoro and G.O. Okogie, (2011), ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support