ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تخمین و مدلسازی حجم ذخایر و ضریب بازیافت مخازن نفتی ماسه سنگی و کربناته

Year: 1391
COI: ICOGPP01_088
Language: PersianView: 914
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایمان شکوهی پور - گروه مهندسی نفت ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه ، امیدیه ، ایران
محسن مسیحی

Abstract:

در این تحقیق با جمعآوری نمونههای باکیفیت از مخازن ماسهسنگی و کربناته، میزان حجم اولیه نفت درجا،حجم نفت قابل بازیافت و ضریب بازیافت این مخازن را با استفاده از تکنیک رگرسیون خطی چندگانه به روش گام به گام و توسط نرم افزار پیشرفته آماریMinitab مدلسازی نموده و به نتایج قابل قبولی دست یافتیم. ازآنجا که نمیتوان تنها به صرف اینکه مقدار ضریب تعیینR2بدست آمده زیاد است، مدل را جهت پیشگویینمونههای جدید مناسب دانست؛ به آمارههای دیگر نظیرPRESS ،Cp ،Sو به خصوص آمارهR توجه زیادی نمودهایم. در نهایت تمامی مدلهای بدست آمده به لحاظ آماری معنادار و از دقت بالایی جهت تخمین برخوردار بودند چرا که مقدارR برای تمامی مدلها بسیار بالا میباشد. ما از مقادیر تخمینی حجم ذخایر جهت مدلسازی ضریب بازیافت استفاده نمودیم؛ چرا که اولاً مقدار واقعی حجم نفت درجا همواره مجهول بوده و ثانیاً مقدار واقعی نفت قابل بازیافت تنها در پایان عمر مخزن مشخص میشود. پارامتر نفت درجای تخمینی در معادلات تجربی حجم نفت قابل بازیافت (با ضریب مثبت) و در معادلات تجربی ضریب بازیافت (با ضریبمنفی) و پارامتر حجم نفت قابل بازیافت نیز در معادلات تجربی بدست آمده مربوط به ضریب بازیافت (با ضریب مثبت) حضور دارد. هر چند در این مطالعه به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم، اما بدیهی است تخمین حجم ذخایر وبه تبع آن ضریب بازیافت مخازن نفتی به دلایل بسیار با عدم قطعیت ذاتی همراه میباشد و نمیتوان به رابطه تجربی ایدهآلی که کاملاً بیانگر واقعیت مخزن باشد، دست یافت

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOGPP01_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/158074/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شکوهی پور، ایمان و مسیحی، محسن،1391،تخمین و مدلسازی حجم ذخایر و ضریب بازیافت مخازن نفتی ماسه سنگی و کربناته،First International Conference of Oil, Gas, Petrochemical and Power Plant،Tehran،https://civilica.com/doc/158074

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • راضی پور، مجید، (1388)، "روند بررسی و برآورد ذخایر هیدروکربوری ...
 • I2] ابریشمی، حمید و مجمدی، تیمور، (1374) _ "کاربرد تحلیل ...
 • _ M.F., Jr, (1959), "Applied Petroleum _ Prentice-Hall, In. [4] ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,710
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support