ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیش بینی نرخ تشکیل هیدراتهای گازی در خطوط لوله عملیات بهرهبرداری و انتقال گاز با استفاده از مدل های منطق فازی و سیستم فازی عصبی تطبیقی

Year: 1391
COI: ICOGPP01_270
Language: PersianView: 1,039
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد جلال نژاد - دانشجوی گروه مهندسی نفت وگاز،
محمد رنجبر - استادگروه مهندسی معدن
امیر صرافی - دانشگاه شهید باهنر گروه مهندسی شیمی
حسین نظام آبادی پور - دانشیار دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

در قرن بیستم وبا توسعه صنعت گاز طبیعی،تولید،فرازآوری و توزیع گاز به عملیاتهایی با فشار بالا مبدل شدند. تحت این فشارهای بالا، مشاهده شد که خطوط لوله و تجهیزات تولید و فرآوری توسط مواد یخ مانندی مسدودمیشوند حال آن که شرایط دمایی سیستم بالاتر از دمای مورد نیاز برای تولید یخ بود. در سال 1934 میلادی فردی به نام همر اشمیت ثابت کرد که این مواد یخ مانند در واقع هیدراتهای گازی هستند. بدین ترتیبموضوع هیدراتهای گازی به عنوان یکی از مهمترین چالشهای پیش روی صنایع نفت و گاز مطرح شد.هدف اصلی این تحقیق بررسی پدیده تشکیل هیدرات های گازی در عملیات بهره برداری و انتقال گاز و نیز ارائه مدلیجدید برای پیش بینی نرخ تشکیل هیدرات های گازی در خطوط لوله بر اساس 467 داده تجربی نرخ تشکیل هیدرات متان، پروپان، ایزوبوتان و دی اکسید کربن به دست آمده از یک حلقه جریان آزمایشگاهی و با استفادهاز سیستم های هوشمند منطق فازی و عصبی- فازی تطبیقی است.بررسی های صورت گرفته نشان دادند که دستیابی به این هدف با استفاده از منطق فازی وسیستم فازی- عصبی تطبیقی امکان پذیر است . به طوری کهدر بهترین مدل های ارائه شده ،مقادیر به دست آمده برای میانگین کلی درصد انحراف مطلق ،بین داده هایتجربی و مقادیر پیش بینی شده توسط این مدل ها کمتر از 8 درصد هستند

Keywords:

هیدرات های گازی- مدل سازی نرخ تشکیل - منطق فازی- سیستم فازی عصبی تطبیقی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOGPP01_270. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/158244/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جلال نژاد، محمدجواد و رنجبر، محمد و صرافی، امیر و نظام آبادی پور، حسین،1391،پیش بینی نرخ تشکیل هیدراتهای گازی در خطوط لوله عملیات بهرهبرداری و انتقال گاز با استفاده از مدل های منطق فازی و سیستم فازی عصبی تطبیقی،First International Conference of Oil, Gas, Petrochemical and Power Plant،Tehran،https://civilica.com/doc/158244

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • E. D.sloan, C.A. koh, "clathrate of natural gases", third ed..CRC ...
 • A.Vysn iauskas, P.R.Bishnoi, "A Kinetic study of methane hydrate fo ...
 • p.eng lezos, N _ Kalogerakis, p. D. Dholabhai, P. R. ...
 • p.skovborg _ p. Rasmussen , chemical Engineering science49(1 994)1 131-1143. ...
 • D. _ Kashchiev, A. Fi roozabadi, Jou rnal of crystal ...
 • L.A. Zadeh, Making computers think like people, IEEE Spectrum 8 ...
 • MATLAB user's guide, 2006. ...
 • Jang, J. S. R., Sun, C. T. & Mizutani, E., ...
 • C.J. Lakhmi, N.M. Martin, Fusion of neural networks, fuzzy systems ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support