Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیر زلزلههای میدان نزدیکبر تحلیل پاسخ سطح زمین (مطالعه موردی )

نهمین کنگره بین الملی مهندسی عمران
Year: 1391
COI: ICCE09_462
Language: PersianView: 1,381
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید علی الهی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، گروه خاک و پی، زنجان، ا
محمد آدم پیرا - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، گروه خاک و پی،

Abstract:

تجربه زلزلههای اخیر نشان میدهد که جنبش زمین در نزدیکگسل دارای خصوصیات ویژهای میباشد که با حرکات زمین در مناطق دور از گسل متفاوت است. حرکات زمین در مناطق نزدیک گسل شدیداً تحت تاثیر مکانیزم شکست، جهت گسترش گسلش نسبت به ساختگاه و تغییرمکانماندگار زمین قرار دارد.کاهش فاصله رومرکزی نه تنها بیشینه شتاب سطح زمین را افزایش خواهد داد بلکه خصوصیات فرکانسی حرکت آزاد زمین را نیز در جهت تقویت قابل توجه فرکانسهای کوچک متاثر میسازد. در این تحقیق مقایسهای بین اثرات زلزله های میدان نزدیک و زلزلههای میدان دور بر تحلیل پاسخ زمین بر اساس روش معادلخطی انجام شده است. محل مورد مطالعه برای انجام این تحقیق، پروژه بندرLNG عسلویه واقع در جنوب کشور میباشدکه از لحاظ لرزهخیزی جزو مناطق ویژه محسوب میشود. پارامترهای لرزهای لایههای زمین و خاک توسط آزمایشات صحرایی و آزمایشگاهی بدست آمده است. با توجه به مطالعات لرزهخیزی انجام شده در محل پروژه و وجود گسل میدان نزدیک در محل پروژه، از اثرات مربوط به زلزلههای میدان نزدیک از قبیل پالس پریود بلند در مولفه شتاب و سرعت و تغییر مکانهای ماندگار، صرفنظر شده است. لذا به منظور شبیهسازی زلزله میدان نزدیک فوق الذکر از روش ترکیبی تهیه زلزله مصنوعی به روشBoore2003 شبیهسازی پالس پریود بلند زلزله میداننزدیک با روش پیشنهادی Mavroeidis and Papageorgiou2003 استفاده شده است. همچنین برای انجام تحلیل پاسخ زمین در برابر شتابهای میدان نزدیک بدستآمده از روش ترکیبی و شتابهای بدستآمده از مطالعات لرزهخیزی متعارف، از نرمافزار Deepsoil.v4 بهرهگرفته شده است. بررسیهای بدستآمده نشانگر آن است که در نظر گرفتن اثر پالس در مولفه افقی شتاب در راستای عمود بر گسل برای زلزلههای میداننزدیک؛ پاسخ سطح زمین و محتوای فرکان سی آن را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد که این موضوع در مطالعات مرسوم لرزه خیزی با استفاده از روابط کاهندگی در نظر گرفته نمیشود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCE09_462. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/165530/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علی الهی، حمید و آدم پیرا، محمد،1391،ارزیابی تاثیر زلزلههای میدان نزدیکبر تحلیل پاسخ سطح زمین (مطالعه موردی )،9th International Congress on Civil Engineering،Isfahan،https://civilica.com/doc/165530

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • قاعقامیان 0 م.ر و خلیلی، ب.(1385)، "تثیر نوع گسل، بزرگای ...
  • کمالیان م، (386)، "ملاحطاتی پیرامون برخی ابعاد ژئوتکنیک لرزه ای ...
  • Somerville, .PG.(2005) , "Engineering C haracterization _ Near fault Ground ...
  • Boore _ D. M. (2003), _ Simulation of Ground Motion ...
  • Mavroeidis, G. P., and Papageorgiou, A. S. (2003), _ A ...
  • Ebrahimian, B. and Saheraeian, M.S and Noorzad, As.(2008), _ Simulation ...
  • Hashash, Y.M.A and Groholski, D.R. and Phillips, C. A. and ...
  • Lee, S.H.H. , (1990), "Regression Models of Shear Wae Velocities, ...
  • Rollins, K.M and Evans, M.D and Diehl, N.B and Daily, ...
  • Dobry, R. and Vucetic, M. (1987) State of the art ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,217
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support