Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آشنایی با ورقه های FRPدرمقاوم سازی سازه های قاب خمشی بتنی

دومین کنفرانس ملی مدیریت بحران
Year: 1391
COI: NCEVSLL02_130
Language: PersianView: 1,644
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جواد بابایی رگنی - کارشناس ارشدمهندسی زلزله،دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات ت
میثم برعندان - دانشجوی کارشناسارشد مهندسی زلزله،دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وت

Abstract:

قرار گرفتن ایران در منطقه زلزله خیز و زلزله هایی که تقریبا هر ساله در کشور رخ می دهد و همچنین واقع شدن شمار زیادی از سازه های موجود در مناطق لرزه خیز کشور که بر اساس آیین نامه های طراحی لرزه ای قدیمی که دیگر اعتباری ندارند ساخته شده اند ما را بر آن می دارد که نگاهی دقیق تر به عملکرد ساختمانهای طراحی شده بر اساس آیین نامه های موجود در کشور داشته باشیم و نگاهی نو نسبت به مقوله مقاوم سازی لرزه ای سازه های موجود داشته باشیم . تجربه زلزله های اخیر نشان داده است که ساختمانهای بتنی در زلزله دچار آسیب های کلی و گسترده هستند . بنابراین بایستی عملکرد ساختمانهای بتنی طراحی شده بر اساس آیین نامه های آبا و استاندارد 2800 مورد بررسی قرار گرفته و مطابق دستورالعمل های بهسازی و مطابق دستورالعمل بهسازی ساختمان های موجود سطح عملکرد آنها بررسی شده ونیاز و یا عدم نیازشان به مقاوم سازی مشخص گردد و سپس در صورت بروز مشکل با توجه به نوع مشکل این ساختمانها نوع روش مقاوم سازی این ساختمانها اتخاذ گردد . در سالهای اخیر تحقیقات مهمی به مطالعه در رابطه با راهکارهای مختلف جهت ترمیم و تقویت سازه های بتنی مسطح برای بالا بردن عملکرد لرزه ای آنها اختصاص داده شده است .یکی ازاین راهکار ها تقویت سازه با اضافه کردن ورقهایی به اعضا می باشد. ورق ها می توانند ورقهای فولادی یا ورقهایFRPویا ورقهایHPFRCC باشند.هدف ازاین تحقیق بحث وبررسی درمورد استفاده از ورق هایFRP که درسال های اخیر موردتوجه زیادی قرار گرفته است) درمقاوم سازی سازه های بتن مسلح خمشی می باشد.

Keywords:

مقاوم سازی HPFRCC , FRP سیستم لرزه برقاب خمشی بتنی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEVSLL02_130. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/166901/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابایی رگنی، جواد و برعندان، میثم،1391،آشنایی با ورقه های FRPدرمقاوم سازی سازه های قاب خمشی بتنی،Second National Conference on Crisis Management،Tehran،https://civilica.com/doc/166901

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • تسنیمی، عباسعلی، معصومی، علی، شناسنامه فنی ساختمان های بتن مسلح ...
  • - تسنیمی، عباسعلی، ارزیابی عملکرد و روش های مقاوم سازی ...
  • -رهایی، علیرضا، نعمتی، سعید، ارزیابی عملکرد و روش های مقاوم ...
  • وطنی اسکویی، اصغر، ایابی جزییات اجرایی بهسازی سختمان هادربرابرزلزله با ...
  • -ایاسیان، ایمان، بررسی تقویت برشی تیربتن آرمه باورق FRPبه روش ...
  • Sami H.Rizkalla ;Amir Mirmiran; Value engineering and cost effectiveness of ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 37,247
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support