Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پتانسیل یابی ذخایر در برگه 1:100000 زمین شناسی محلات با استفاده از روش های دور سنجی (RS) و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)

Year: 1391
COI: CISEG04_109
Language: PersianView: 2,247
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پروانه ملاحسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی اقتصادی، دانشگاه آزاد محلات
محمدعلی علی آبادی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد محلات

Abstract:

چهارگوش 1:100000 محلات در مرز بین دو پهنه ساختاری ایران مرکزی در شمال و زون سنندج- سیرجان در جنوب واقع شده است، از این رو می توان دارای پتانسیل بالایی از کانه زایی آهن و همچنین عناصر فلزی دیگر باشد. در این تحقیق داده های ماهواره ای +ETM برای تعیین نقاط امید بخش کانی سازی آهن مورد پردازش قرار گرفته است. در اکتشاف ذخایر آهن عوامل زیادی همانند، زمین شناسی منطقه، تکتونیک، شیب منطقه، نوع کانی زایی و غیره تأثیر گذار می باشند. که طی این تحقق ابتدا تأثیر هر یک از عوامل فوق در پتانسیل یابی ذخایر آهن بررسی شده و سپس بر اساس ارزش آن عوامل، عامل وزنی را به منظور تلفیق وزنی در GIS اعمال می کنیم و در ادامه با استفاده از روش های سنجش از راه دور RS در محیط نرم افزار ENVI، از روی تصاویر ماهواه ای ارزش انعکاسی اندیس های معدنی موجود در منطقه استخراج می شوند و در نهایت با استفاده از GIS مناطق دارای اندیس معدنی مناسب جهت اکتشاف آهن معرفی گردیده و جهت کنترل نهایی مورد بازدید صحرایی، نمونه برداری و مطالعات آزمایشگاهی واقع شده اند، با توجه به کلیه مطالعات و شواهد 5 منطقه دارای پتانسیله کانه زائی آهن در این چهار گوش شناسایی و گزارش گردیدهاند که گسل های با روند شرقی- غربی به عنوان یک کنترل کننده مهم در کانی سازی آهن در آنها تشخیص داده شده است.

Keywords:

محلات , آهن , سنجش از راه دور , GIS , تلفیق وزنی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CISEG04_109. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/169190/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملاحسینی، پروانه و علی آبادی، محمدعلی،1391،پتانسیل یابی ذخایر در برگه 1:100000 زمین شناسی محلات با استفاده از روش های دور سنجی (RS) و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)،4th Conference of Iranian Society of Economic Geology،Birjand،https://civilica.com/doc/169190

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • شیخ الاسلامی، م. _ زمانی پدرام، م.، 1386، شرح ورقه ...
  • هنرمند.، رنجبرح.ا، 1382، کاربرد روش‌های پردازش تصویر روی داده‌های ETM ...
  • طلعتی.م.ص.، 1389، شناسایی و پی جویی ذخایر گرمابی مس و ...
  • آقانباتی، ع. 1383، زمین شناسی ایران، انتشارات سازمان زمین شناسی ...
  • Safari.H., Gholami, 2011, Tectonic Evolution of Southern Limb of Eastern ...
  • Safari, H., Pirasteh, S., Mansor, S.B., 2011, Role of Kazerun ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 982
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support