ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و مدلسازی نفوذ جریان گاز درون میکرو حفرات

Year: 1391
COI: NICEC14_026
Language: PersianView: 628
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

داریوش مولا - عضو هیئت علمی، دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز
محمود بهمنی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دا
کیومرث بدر - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دا

Abstract:

بحث انتقال جرم در میکرو حفرات امروزه در بسییاری از کیاربرد هیای تیندتی دارای نقیا بسییار مهمیی درطراحی و توسده ی فرایند ها هستند. در بیشتر کاربرد های تیندتی و طییدیی، تییییرات دمیا و ،لایت، ایجیادپتانسیل برای حرکت کرده و بنابراین درون میکرو حفرات، سیال جریان خواهد داشت. حفره های خیایی کیه از داخل به هم متصل هستند، مسیر عیور جریان یک یا تدداد بیشتری سیال را از داخل ماده ایجاد می کند. ایین سیال می تواند فاز گاز یا مایع یا هر دو باشد. از آنجا که استفاده از مدیسازی و مدل ریاضیی بیه عنیوان ابی اری کارآمد در مطایدات انتقال جرم در محیطهای متخلخل رایج بوده، به بررسی نفوذ گاز دی اکسید کربن در درونمحیط متخلخل ز،ال می پردازیم. ز،ال به عنوان یک ذخیره کننده پایدار گاز CO2 توانایی ذخیره سیازی ایین گاز را دارا می باشد . با استفاده از مدادیه دارسی و مدیسازی نفوذ و انتقال جرم جریان، نتیایج میورد وییویی کیه عموما با داده های آزمایشگاهی و کارهای تجربی مطابقت دارد حاتل می شود. گاز CO2 با نفیوذ درون میکیرو حفرات و جذب در ز،ال به مدت بسیار طولانی وابلیت ذخیره سازی در ز،ال را دارا می باشند

Keywords:

میکرو حفرات، انتقال جرم، زدایا گاز دی اکسید کربن، مدیسازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC14_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/171644/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مولا، داریوش و بهمنی، محمود و بدر، کیومرث،1391،بررسی و مدلسازی نفوذ جریان گاز درون میکرو حفرات،The 14th Conference of chemical Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/171644

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Zgen Karacan. C, "An effective method for resolving spatial distribution ...
 • Saghafi D A., Faiz M., Sherwood N., Wang I., " ...
 • Hong Wang, Dong Liang, Richard E. Ewing, Stephen L. Lyons, ...
 • Stanton R., Flores R., Warwick P.D., "COAL BED SEQ UESTRATIOM ...
 • Fitzgerald J.E., Sudibandriyo _ Pan Z., Robinson Jr. R.L., Gasem ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 18,188
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support