Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه موردی استفاده از کربن فعال در تصفیه پساب واحد الفین شرکت پتروشیمی بندر امام

چهاردهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران
Year: 1391
COI: NICEC14_802
Language: PersianView: 1,034
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین احمدپور - پژوهنده گروه فناوریهای نوین،شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت پژوهش و ف
منصور کلباسی - عضو هیئت علمی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

از آنجاییکه جذب پدیده ای سطحی است،بنابراین تمام موادی که دارای سطح فعال زیاد در واحد وزن باشند،می توانند به عنوان جاذب در صنایع مختلف و تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گیرند.یکی از مهمترین جاذبهای شناخته شده ،کربنفعال می باشد.این ماده فرم ریز کریستالی و غیر گرافیتی کربن می باشد که در جهت توسعه و افزایش خلل و فرج،مورد پردازش قرار گرفته است. مهمترین خاصیت فیزیکی کربن،سطح فعال زیاد آن است که در اصل به دلیل ساختار کاملامتخلخل کربن فعال به وجود می آید و بر حسب توزیع اندازه سوراخها می توان آنها را به سه گروه درشت متوسط و ریز -تقسیم نمود.از طرف دیگر اندازه ذرات کربن بر حسب نوع مواد اولیه مصرفی و روش تولید تغییر می کند.توان جذب کربن فعال تابع ساختار متخلخل آن یعنی تابع سطح فعال آن می باشد،اما توان واقعی جذب کربن فعال علاوه بر وابستگی به سطحفعال،به اندازه مولکولی اجسام مورد جذب و نحوه توزیع سوراخهای بزرگ و کوچک نیز بستگی دارد.اندازه ذرات کربن نیز برمقدار جذب اثر دارد.این تاثیر به مسئله سرعت جذب مربوط می شود،زیرا سرعت جذب برای ذرات کوچک بیشتر است.با توجه به موارد فوق،مهمترین خواص کربن فعال که در توان جذب مواد مختلف تاثیر می گذارد،خواص توزیع تخلخل سطحفعال،اندازه ذرات،میزان خاکستر،مقدار رطوبت و PH کربن می باشد.استفاده از پودر کربن فعال در تصفیه فاضلاب یک ایده جدید نمی باشد، زیرا در گذشته نه چندان دور، تجربیاتی برای استفاده از این ماده به منظور افزایش انعقاد و لخته سازیجامدات، هضم بی هوازی لجن و آبگیری از آن به عمل آمده است.این تجربیات نشان دادند که کربن فعال به عنوان یک ماده کمکی به هنگام افزایش بار هیدرولیکی فاضلاب،باعث افزایش فشردگی لجن و سهولت آبگیری از آن می شود. در این مقاله با استفاده از واحد پیشتاز ستونی ساخته شده در مرکز پژوهش شرکت پتروشیمی بندر امام، به بررسی کاهش میزان COD پساب واحد الفین این شرکت با بهره گیری از کربن فعال دانه ای) گرانولی( شکل می پردازیم.

Keywords:

کربن فعال تصفیه پساب شرکت پتروشیمی بندر امام اکسیژن مورد نیاز شیمیایی - - - (COD)

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC14_802. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/172420/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدپور، امین و کلباسی، منصور،1391،مطالعه موردی استفاده از کربن فعال در تصفیه پساب واحد الفین شرکت پتروشیمی بندر امام،The 14th Conference of chemical Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/172420

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • - Lee, S.E.., etal., "Treatment of Cr+6 Containing Wastewater by ...
  • - Meidl, J.A..and C.L.B erndt, "Full Scale Wet Oxidation of ...
  • - Deeny , K.J., etal. , "Assessement of Activated Sludge ...
  • - Schultz, J.R., T.M.Keinath, "PACT treatments Process Mechanismt J.WPCF, VOL.56, ...
  • - Siber, S., W.W. Jr.Eckenfelder, "Effluent Quality Variation from M ...
  • - Snoeyink, V.L. , "Effects of T _ erature, Time ...
  • - B arnes .D, B ills .P.J., Gould.B .W.and Vallentine ...
  • - Hoepker, E.C. , and E.D.Schroeder, "The Treatment of Loading ...
  • - Knop, P.V..and W.B .GITCHELL, "WasteWater Treatment With Powdered Activated ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support