ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگرشی نو بر مرز پرمین – تریاس با استفاده از فرامینیفرهای بنتیک در میدان گازی پارس جنوبی

Year: 1391
COI: SGSI16_110
Language: PersianView: 1,083
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مینا مظاهری جوهری - دانشجوی کارشناسی ارشد چینه و فسیل شناسی. پژوهشکده علوم زمین. سازمان ز
ابراهیم قاسمی نژاد - دانشگاه تهران، دانشکده زمین شناسی
سید علی آقانباتی - سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، پژوهشکده علوم زمین
سیامک امیری - کارشناس ارشد مهندسی نفت، شرکت پتروپارس

Abstract:

تعداد 95 گونه متعلق به 49 جنس از فرامینیفرای بنتیک و شش گونه جلبک از 850 مقطع نازک متعلق به مغزههای چاه SPD12C-08 به منظور بررسی میکروفونای سنگهای پرمین و تریاس در میدان گازی پارس جنوبی مطالعه و شناسایی گردید که تعداد 447 مقطع نازک مربوط به سازند دالان و 403 مقطع نازک مربوط به سازند کنگان میباشد. توالی پرمین در این چاه (سازند دالان مشتمل بر سه عضو K3 وK4 و نار) از سنگ آهک، دولومیت، به همراه کمی انیدریت و رگههای شیلی و توالی تریاس (سازند کنگان مشتمل بر دو عضو K1 و K2) در قسمت تحتانی (K2) و از تناوب آهک دولومیتی، آهک و دولومیت و در قسمت فوقانی (K1) از تناوب آهک و دولومیتهای متبلور کرم تا خاکستری روشن، تشکیل شده است. در نهایت پس از ترسیم جدول گسترش چینه شناسی این گونهها، با در نظر گرفتن انتشار و گسترش زمانی این فونا در حوضه تتیس و مقایسه با سایر برش ها در این حوضه 4 بایوزون برای سازند دالان و یک بایوزون برای سازند کنگان به شرح زیر معرفی شد. - بایوزونهای سازند دالان مشتمل بر: 1) Shanita amosi Zone و 2) Paraglobivalvulina mira Zone و 3) Paradagmarita monodi Zone و 4) Charliella altineri Zone بایوزون معرفی شده برای سازند کنگان: 1) Spirorbis phlyctaenae Zone با توجه به بایوزونهای معرفی شده سن سازند دالان در این مطالعه Late Midian – Late Djulfian و سن سازند کنگان تریاس میانی، آشکوب آنیزین، معرفی می گردد و مرز P-T در عمق 3125 متری در چاه مذکور واقع شدهاست. رسوبات آشکوب دورآشامین ( پرمین بالایی) و آشکوب اسکیتین (تریاس زیرین) در چاه مورد مطالعه به دست نیامد که میتواند به دلیل عدم رسوبگذاری و یا عملکرد عامل فرسایش باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI16_110. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/181232/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظاهری جوهری، مینا و قاسمی نژاد، ابراهیم و آقانباتی، سید علی و امیری، سیامک،1391،نگرشی نو بر مرز پرمین – تریاس با استفاده از فرامینیفرهای بنتیک در میدان گازی پارس جنوبی،16th Symposium of Geological Society of Iran،Shiraz،https://civilica.com/doc/181232

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Stanley, S.M., X. Yang, 1994, A double mas extinction at ...
 • Gaillot, J., Vachard, D. 2007; The Khuff Formation (Middle East) ...
 • p al aeog eographical implications. Journal of Coloquios de Paleontologia ...
 • Insalaco, E., A., Virgone, B., Courme, J., Gaillote, S., A., ...
 • Kolodka, C. Vennin, E., Vachard, D., Trocme, V., Goodarzi, M. ...
 • Mohtat - Aghai, P. and D., Vachard, 2005, Late Permian ...
 • Schubert, J.K., D.J., Bottjer, 1992, Early Triassic stromatolites as postmass ...
 • Wignall, P.B., A., Hallam, 1992, Anoxia as d cause of ...
 • Zaninetti, L., P. H., Brinnimann, Huber and A Moshtaghian, 1978, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support