ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه کیفیت آبهای زیر زمینی دشت کوهدشت و دشت رومشکان (لرستان)

Year: 1390
COI: GSI30_318
Language: PersianView: 1,027
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین رستمی زرین آبادی - دانش آموخته زیست محیطی دانشگاه صنعتی شاهرود
فاطمه حکیمی - دانش آموخته زمین شناسی اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد

Abstract:

این تحقیق به منظور مقایسه کیفیت آبهای زیرزمینی دشت کوهدشت و دشت رومشگان صورت گرفته است. به این منظور از ٣٨ حلقه چاه ( ١٣ حلقه آن مربوط به دشت کوهدشت و ٢۵ حلقه مربوط به دشت رومشکا ن) درزمستان سال ١٣٨٩ نمونه برداری صورت گرف ت. به منظور مقایسه کیفی آب این دو دشت از نظر شرب، کشاورزی و تیپ آب نمودارهای شولر، ویلکوکس و پایپر در این دو دشت رسم شده و سپس به کمک نرم افزار SPSSنمونهها مورد تجزیه و تحلیل بیشتر قرار گرفتند. در نهایت برای تعیین اثر فعالیتهای کشاورزی بر کیفیت آب این دو دشت، رابطه همبستگی برخی یونها با هم رسم شده و در دو دشت با هم مقایسه شد هان د. نتایج نشان میدهد که آب زیر زمینی دو دشت مذکور از نظر کشاورزی، شرب و از نظر تیپ آب تفاو تهایی با هم دارد. تفاوت در کیفیت آبهای زیرزمینی این دو دشت ناشی از رخنمون و توسعه سازندهای مختلف در این دو منطقه است. در منطقه رومشگان سازند گچساران که یکی از مخر بترین سازندهای کیفیت آبهای زیرزمینی است، رخنمون دارد که این سازند در دش ت کوهدشت، رخنمون زیادی ندار د. همبستگی برخی یونها نشان میدهد که فعالیتهای کشاورزی عامل اصلی افزودن نیترات به آبهای زیرزمینی در دشت رومشگان است، درصورتی که احتمالاً در دشت کوهدشت فعالیتهای کشاورزی تأثیر قابل توجهی ندارن د. بنابراین عمده تفاوت در کیفیت آبهای زیرزمینی این دو دشت، ناشی از تأثیر عوامل زمین شناسی و به خصوص تفاوت در میزان رخنمون سازند گچساران در این دو دشت و تفاوت در توسعه فعالیتهای کشاورزی در این دو دشت است

Keywords:

آبهای زیرزمینی، هیدروشیمی، کوهدشت، رومشگان

Paper COI Code

This Paper COI Code is GSI30_318. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/182383/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رستمی زرین آبادی، امین و حکیمی، فاطمه،1390،مقایسه کیفیت آبهای زیر زمینی دشت کوهدشت و دشت رومشکان (لرستان)،30th Symposium of Geosciences،Tehran،https://civilica.com/doc/182383

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Abed- Shafy H, (2008) "Groundwater contamination as affected by long- ...
 • APHA, (1995) "Standard methods for the examination of water and ...
 • Chan, H. J. (2001)." Effect of landuse and urbanization _ ...
 • Han G, Liu C-Q (2004) "Water chemistry controlled by carbonate ...
 • Jalali M (2009) "Geochem istry characterizat ion of groundwater in ...
 • WHO. (1989), Guidelines for the use of wastewater in Agriculture ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 8 Paper استفاده شده است.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 7,663
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support