ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل نیمه فعال سازه های نیمه مرتفع در برابر زلزله به کمک میراگرهای سیال مغناطیسی

Year: 1391
COI: ISAV02_030
Language: PersianView: 1,934
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن صالحی - کارشناس ارشد عمران
سیدمهدی زهرایی - دانشیار قطب علمی مهندسی و مدیریت زیرساختهای عمرانی دانشکده مهندسی ع

Abstract:

کنترل نیمه فعال روشی موثر درکاهش بازتاب سازه ها بدون نیاز به منبع عظیم انرژی است، بدین صورت که وسیله کنترل کننده با صرف مقادیر ناچیزی از انرژی، مشخصات فیزیکی خود را بنحوی تغییر میدهد که بیشترین میزان انرژی را جذب کرده و مانعاز جذب این انرژی توسط المان های سازه ای و در نتیجه خرابی و خسارت میگردد. در تحقیق پیش رو به بررسی عملکرد کنترل نیمه فعال سازه ها با استفاده از میراگرهای سیال هوشمند پرداخته شده است.مشخصات مکانیکی این میراگر بر اثر قرار گرفتن در میدان مغناطیسی تغییر میکند به گونه ای که با صرف مقادیر ناچیزی از انرژی وافزایش شدت میدان مغناطیسی، نیروی میرایی تولیدی توسط آن افزایش مییابد.در این تحقیق جهت انجام مطالعات موردی، دو سازه سه و نه طبقه در نظر گرفته شد. سپس سازه های مربوطه توسط کدنویسیدر محیط نرم افزار متلب و سیمولینک، شبیه سازی گردیدند. از روش کنترل بهینه کلاسیک برای تعیین نیروی بهینه و از الگوریتم کنترلClipped Optimalبرای سیستم کنترلی استفاده گردید. بدین ترتیب پردازشگر تعیین نیروی بهینه، سیستم کنترلی و نیزمیراگر MRدر محیط نرم افزار مدل شده و بر روی سیستم سازه ای نصب گردیدند. در نهایت نیز نتایج حاصله از سازه هایی که در آن میراگر نصب شده با سازه های فاقد میراگر مقایسه گردیده است. با توجه به نتایج بدست آمده مشخص میگردد که استفاده از این روش کنترلی در خصوص میراگر سیال مغناطیسی، به بهبود و کاهش پاسخ سازه کمک شایانی میکند. این میراگر ها با استفاده از کنترل مربوطه قادرند تا حدود 50 درصد در کاهش حداکثر تغییرمکان و نیز تا حدود 48 درصد در کاهش حداکثر شتاب مطلق سازه موثر باشند. از دیدگاهRMS و یا ریشه دوم میانگین مربعات، که در واقع به عنوان شاخصی جهت ارزیابی بهبود پاسخ ها مورد استفاده قرار میگیرد نیز مقایساتی انجام گردیده و نتایج مطلوبی حاصل شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISAV02_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/188667/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صالحی، حسن و زهرایی، سیدمهدی،1391،کنترل نیمه فعال سازه های نیمه مرتفع در برابر زلزله به کمک میراگرهای سیال مغناطیسی،2nd International Conference on Acoustics and Vibration،Tehran،https://civilica.com/doc/188667

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • امینی، فریدون، ویسی، خسرو (1387). بهینه سازی محل میراگرهای نیمه ...
 • نظری، . (1385). بررسی عملکرد میراگرهای MR در کنترل پاسخ ...
 • _ Spencer, Jr.B.F.. Dyke, S.J, Sain, M.K and Carlson, J.D ...
 • Jansen, L.M and Dyke, S.J " Semi-Active Control Strategies for ...
 • Soong, T.T "Active Structural Control: Theory and Practice" Longman Scientific ...
 • Villareal, K.A., Wilson, C.M.D., and Abdullah, M.M"Effects of MR Damper ...
 • Dyke, S.J., Christenson, R.E and Spencer, Jr, B .F"Benchmark Control ...
 • SIMULINK (2010). The Math Works, Inc. Natick, Massachusets _ ...
 • MATLAB (2010). The Math Works, Inc. Natick, Massachusets _ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support