ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده ازخطوط لوله های گاز جهت انتقال اطلاعات با پهنای باند وسیع

Year: 1386
COI: IPPC01_087
Language: PersianView: 2,741
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا اسکانیان - شرکت گاز استان مرکزی

Abstract:

بر اساس مطالعات جد ید که منجر به یافتن اطلاعات کاربرد ی و بوجود آمدن تکنولوژ ی نوین ، انتقال اطلاعات از طریق خطوط لوله ها ی موجود گاز شده است ، در حال حاضر در ابتدای انقلابی در عرصه ی انتقال اطلاعات می باشیم . در این تکنولوژ ی از خطوط لوله به عنوان لینک شبکه ها ی مخابراتی استفاده می شود ، بد ینگونه که از خط لوله به عنوان یک هاد ی یا موجبر که وظیفه ی انتقال امواج حامل اطلاعات را به مقصد یا یک نود شبکه دارد استفاده می شود . موجبر یا Wave Guide در الکترونیک به عناصری از فلزات که عموماً به شکل استوانه یا مکعب مستطیل توخالی م ی باشند اطلاق م ی شود . این عناصر وظ یفه ی انتقال ام واج از ی ک نقط ه ب ه نقط ه ی د یگ ر را دارا م ی باشد . با توجه به اینکه خطوط لوله دارا ی شکل یک موجبر بوده ، لذا با طراح ی لازم فرکانسی و مداری می توان از آنها به عنوان یک موجبر استفاده نمود و انتقال اطلاعات را از طریق آنها انجام داد . این تکنولوژ ی جهت انتقال پهن باند و سرو ی سهای تلو یزی ونی از طر ی ق خط وط لول ه ه ا ی گ از طب یع ی موج ود توسعه داده شده است . پهن باند در گاز یا به اختصار (Broadband in Gas) BIG قادر است اطلاعات با پهنای باند زیاد را برای اکثر م شترک ین گ از طب یع ی ب ه راحت ی ف راهم نما ی د . BIG ق ادر اس ت ا ینترن ت را ب ا س رعت ب یش از DSL و ی ا کابلی فراهم کند . این عمل بدون استفاده ا ز هیچگونه تجهیزات گرانبه ا ی فیبر نوری یا کابل برای انتق ال داده ها . انجام می شود Data با به وجود آمدن BIG یک ارائه دهنده ی عمده ی جدی د سروی سهای اطلاع ات ی و مخ ابرات ی ک ه سرو ی سهایی با سرعت بالاتر را عرضه می کند در حال پا گذاشتن به عرصه می باشد . در اینجا توضیحی جامعتر از قبل برای روشن شدن چگونگی این سیستم ارائه می شود . یک فرستنده ی رادیویی ) UWB پهن بان د ف وق الع اده ز ی اد ) س یگنالهای ب ی س یم را ب ه م ی ان گاز طبیعی می فرستد . سیگنالها هیچ تداخلی با تجهیزات تحویل دهنده ی گاز نکرده و تولید ریسک انفجار نمی کند . لوله های م دفون از ت داخل امواج انتشار ی فضای باز شیلدیا ایزوله می باش د . لوله ها می توانند فلزی یا پلی اتیلن باشند فقط جهت لوله های پلی اتیلن نیاز به سیگنالهای قویتری می باشد . سیگنالها از طریق لوله با پهنای باند 6000 مگا بیت بر ثانیه منتقل می شود . یک گ یرنده امواج را از لوله دریافت می کند و اینترنت پهن باند ، کانالهای تلویزیونی ، خطوط تلف ن و د یت ا را دیکود کرده و به تبدیل کننده ی خانه یا مرکز دیگر می فرستد . با تحقیقات و ارز یابی ها ی انجام شده ق یمت تحویل اطلاعات از طریق لوله های گاز بین یک سوم تا یک پ نجم هزینه ی شبکه های کابلی یا سیستم های دیگر می باشد .

Keywords:

خط لوله – گاز طبیعی – پهن باند – فرا پهن باند – انتقال اطلاعات – آنلاین - لینک

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPPC01_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/19097/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسکانیان، علیرضا،1386،استفاده ازخطوط لوله های گاز جهت انتقال اطلاعات با پهنای باند وسیع،1st Iranian Pipe and Pipeline Conference،Tehran،،،https://civilica.com/doc/19097

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Indiana Office of Utility Consumer Counselor, _ A Guide to ...
 • - Nethercom corporation, _ broad band in gas , ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support