ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی علل تخریب و خوردگی لوله ها و مخازن مورد استفاده در کارخانجات صنایع غذایی (بررسی موردی)

Year: 1386
COI: IPPC01_110
Language: PersianView: 4,342
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا بازرگان لاری - دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

Abstract:

یکی از دلائل اصلی استفاده از لوله های فولادی زنگ نزن در صنایع غذایی م قاومـت آن در برابر آلوده نمودن آب و یا دیگر مواد غذایی توسط یونهای آهن می باشد . فولادهای زنــگ نــزن از ســال ١٩٦٥ بــه طــور بــسیار وســیع در صــنایع غــذایی بکارگرفتــه شــد ند . از فولادهای زنگ نـزن نـو ع ٣٠٤ و ٣١٦ در مکـان هـایی نظیـر پمپهـا، سـوپاپها و شـفتها کـه احتیاج به جوشکاری این فولاد های نباشد استفاده می شود و در سازه هایی که احتیـاج به جوش باشد از فولادهای زنگ نـزن نـوع L نظیـر L ٣٠٤و ٣١٦L اسـتفاده مـی شـود کـه حرف L معرف مقدار آربن آمتر از ٠/٠٣ درصد می باشد . فـو لاد زنـگ نـزن نـوع ٣١٦L بـا ٢ الی ٣ درصد مولیبدن بیشتر نسبت به فـولاد زنـگ نـزن نـوع L ٣٠٤، مقاومـت بیـشتری در مقابل خوردگی حفره ای ١ و خوردگی شیاری ٢ دار د، لذا در جاهایی که احتمال این دو نوع خوردگی وجود دارد، فولاد زنگ نزن نوع ٣١٦L نسبت بـه ٣٠٤L تـرجیح داده مـی شـود ] [.١ یکی از شیارهای بارز و بـسیار خطرنـاک که توسـط انـسان ایجـاد مـی شـود، شـیارهایی است آه در هنگام جوشکاری و به دلیل عدم نفوذ کامل گرده جـوش بـا فلـز مـادر بوجـود می آید . این شیارها می توانند محلهـای مناسـبی بـرای بـه دام افتـادن رسـوبات باشـند . همچنین در این شیارها غلظت آلـر بـه شـدت افـزایش یافتـه و باعـث بـالا رفـتن احتمـال خوردگی از نوع خوردگی زیر رسوبی ٣ می شود . برای جلوگیری از این موضوع بایـد پـس از جوشکاری، سطح جوش کاملاً صاف شده و نفوذ کامل گرده جوش با فلز مادر نیـز صـورت گرفته باشد . شیار هایی که در اثر رسوبات و ته نشین شدن بوجود می آیند را می توان بـا افزایش سرعت سیال کم نمود . اگـر طراحـی و یـا شـرایط کـار طـوری باشـد کـه همـواره مقداری رسوب ایجاد شود، بهترین کار شستشوی این رسوبات توسط بخار آب و با فشار زیاد می باشد ] [.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPPC01_110. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/19120/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بازرگان لاری، رضا،1386،بررسی علل تخریب و خوردگی لوله ها و مخازن مورد استفاده در کارخانجات صنایع غذایی (بررسی موردی)،1st Iranian Pipe and Pipeline Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/19120

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Mars. G Fontana, "Corrosion E ngineering", Third Edition, McGraw- Hill, ...
 • A. H. Tuthill, "Stainless Steel Piping", Journal AWWA, July 1994, ...
 • R. M. Kain, A.H. Tuthill, E. C. Hoxie, "The Resistance ...
 • A. H. Tuthill, R. E. Avery, S. Lamb, G. Kobrin, ...
 • G. Kobrin, S. Lamb, A. H. Tuthill, R. E. Avery, ...
 • A. H. Tuthill, R. E. Avery, "Specifying Stainless Steel Surface ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 5,303
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support