Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی کیفیت بصری منظر با استفاده از روش چک لیست ارزیابی و تحلیل تصویری منطقه مورد مطالعه: باغات سراب قنبر کرمانشاه

Year: 1391
COI: NATURE01_396
Language: PersianView: 1,837
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سجاد شمشیری - کارشناس ارشد مهندسی طراحی محیط زیست، دانشگاه تهران،
سیدحسن مظلوم زاده - کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد قزوین،
شهاب الدین تقی پورجاوی - کارشناس ارشد برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست، دانشگاه تهران،

Abstract:

یکی از مولفه های اساسی در برخورد با محیط طبیعی مخصوصاً در صنعت توریسم و تفرج، کیفیتت منرتر متی باشتد با تو جه به معیت رو به رشد، توسعه مناطق شهری، آلوده بیش از حد محیط، مطالبات عمومی برای تمام منابع طبیعی به خصوص تو جه بهزیبایی منررها در اطراف شهرها، به نحوی قابل تو هی افزایش یافته است باغات سراب قنبر در حاشیه نتوبی شتهر کرمانشاه به عنوان یکی از این مناظر مطلوب در حال تخریب و ایگزینی توسط ساختمانهای بلند مرتبه استت بنتابراین وتروری است برایحفاظت از این منرر باارزش به ارزیابی کیفیت بصری برای تعیین میزان مداخله در آن پرداخته شود ارزیابی کیفیت بصری باغاتسراب قنبر از روش چک لیست ارزیابی و تحلیل تصویری (ارزیابی بر اساس رویکرد عینی) صورت پذیرفت به این صوت که ابتدا عناصر سازنده منرر باغات از طریق برداشتهای میدانی و مطالعه تصاویر اخذ شده از محل، شناسایی شده و در پهنه های جداگانه ایو با استفاده از معیارهار زیبایی شناسی از قبیل تنوع، تضاد، هماهنگی و مورد ارزش دهی عددی(از 3+تا 3 ) قرار گرفتند در نهایت، -منرر هر پهنه بر پایه معیارهای ارزیابی و عناصر منرر و همچنین نقش گروه های متغیر سازنده منرر، ارزیتابی شتده و پهنه های مختلف بر اساس معیارهای زیبایی شناسی مو ود در ماتریس با یکدیگر مقایسه شده اند نتایج حاصل از این بررسی در قالب چهار راهکار شامل حفاظت کامل، حفاظت، تقویت و بهسازی و بازسازی ارائه شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NATURE01_396. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/192561/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شمشیری، سجاد و مظلوم زاده، سیدحسن و تقی پورجاوی، شهاب الدین،1391،ارزیابی کیفیت بصری منظر با استفاده از روش چک لیست ارزیابی و تحلیل تصویری منطقه مورد مطالعه: باغات سراب قنبر کرمانشاه،The First National Conference on Planning and Environmental Protection،Hamadan،https://civilica.com/doc/192561

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • _ شمشیری. س. (1391). سازماندهی حفاظتی -گردشگری باغات حاشیه شهر. ...
  • _ هاسپرز، ج. و اسکراتنن، ر. (1990). فلسفه هنر و ...
  • Arriaza, M., Canas-Ortega, J. F. _ Canas -Madueno, J. A., ...
  • Bulut, Z., Yilmaz, H. (2007). Determination of landscape beauties through ...
  • Kronert, R., , Steinhardt, U., Volk, M., (2001). Landscape Balance ...
  • Lothian, A. (1999). Landscape and the philosophy of aesthetics: is ...
  • Mok, J., Landphair, H.C, , & Naderi, J.R. (2005). Landscape ...
  • Weiming, L., & Keitirou, N. (2000). A Fuzzy -logic-bas ed ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,372
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support