CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

شناخت زنبور عسل آپیس لابوریوسا (Apis laboriosa)

عنوان مقاله: شناخت زنبور عسل آپیس لابوریوسا (Apis laboriosa)
شناسه ملی مقاله: BCSCD02_021
منتشر شده در دومین کنگره توسعه علمی و فناوری دانشجویان زیست شناسی و شیمی در سال 1402
مشخصات نویسندگان مقاله:

متین مرتضوی
الناز بابایانی - دانشجوی رشته میکروبیولوژی ترم ۳ دانشگاه شمس گنبدکاووس ایران
سحر خوجملی - دانشجوی رشته میکروبیولوژی ترم ۳ دانشگاه شمس گنبدکاووس ایران
مبینا پوران مقدم - دانشجوی رشته میکروبیولوژی ترم ۳ دانشگاه شمس گنبدکاووس ایران
نیلوفر رضوانی - ارشد بیوسیستم تهرانشرق ارشد ژنتیک گرگان منابع طبیعی دانشجوی دکتری بیولوژی دریا دانشگاه منابع طبیعی گرگان ایران

خلاصه مقاله:
زنبورها با جمع آوری گرده ها از گل ها و انتقال آن ها به گیاهان دیگر، به حفظ تنوع ژنتیکی گیاهان و افزایش عملکرد محصولات کمک می کنند. زندگی زنبورعسل زمانی شروع می شود که یک تخم توسط ملکه در سلول مومی گذاشته شود و لارو پس از سه روز از تخم بیرون می آید. زنبور عسل حشره ای بالدار است. بدن آنها دارای کرک و رنگ بدنشان زود و سیاه یا نارنجی و سیاه است. زنبور آپیس لابوریوسا به صورت فصلی به ارتفاعات مختلف مهاجرت می کنند. در تابستان به ارتفاعات بالاتر و زمانی که دما کاهش می یابد و هوا شروع به سرد شدن می کند به لانه های خود در ارتفاعات پایین تر مهاجرت می کنند. لانه های این زنبورها برگ و اغلب بر روی صخره های جنوب غربی یا جنوب شرقی است. نام عسل تولید شده توسط زنبورعسل هیمالیا (Mad honey) است که با ارزش ترین نوع عسل است. حالتی که پس از مصرف این نوع عسل به انسان دست می دهد این است که افراد مرده به نظر می رسند یا احساس می کنند که نزدیک به مرگ هستند.

کلمات کلیدی:
مورفولوژیکی: دانش شناخت شکل ظاهری و ساختمان بیرونی موجودات زنده و ویژگی های ساختاری آن. ترژیت: چین خوردگی جانبی، قطبیش یافته (دپولتریزه): تغییری در درون سلول که در آن سلول دچار تغییر در توزیع بار الکتریکی می شود که سبب می شود بار منفی کمتری در داخل سلول ایجاد شود.

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://civilica.com/doc/1943136/