Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثرآلایندگی آلومینیوم برآب و تاثیر آن برروی سیستم ایمنی

اولین کنفرانس ملی راه کارهای دستیابی به توسعه پایدار ( کشاورزی،منابع طبیعی و محیط زیست)
Year: 1391
COI: SDCONF01_2045
Language: PersianView: 665
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه مرادی ثانی - دانشجوی کارشناسی ارشد
فاطمه واحدی - استادیار موسسه واکسن و سرم سازی رازی مشهد
جمشیدخان چمنی - دانشیار دانشگاه آزاد مشهد

Abstract:

سیستم ایمنی بمنظور محافظت ازما دربرابر عوامل بیماری زا بوجود آمده است برخی ازعوامل بیماریزا مانند ویروسها خود سلولها را الوده می کنند اما برخی دیگر ازجمله بسیاری ازباکتریها درخارج ازسلول و درداخل بافت یا حفرات بدن تکثیر می یابند لنفوسیتها و فاگوسیتها سلولهای واسطه سیستم ایمنی هستند که آنتی ژن موجود درعوامل بیماریزا را شناسایی میکنند فاگوسیتها با به داخل کشیدن عوامل بیماریزا آنها راتخریب می کنند سلولهای T یاریگرT Helper ازطریق واکنشهای مستقیم سلول با سلول و نیز با ازاد کردن سیتوکینها که به سلولهای B درتولید انتی بادی کمک میکنند پاسخ ایمنی راه هماهنگ می کنند سیتوکین ها پیام رسانی بین لنفوسیت ها فاگوسیت ها و سایرسلولهای بدن را برعهده دارند اینترلوکین ها و اینترفرون ها جز اصلی سیتوکین ها هستند که به هنگام تحریک سیستم ایمنی عمدتا توسط سلولهای T ترشح می شود. آب بعنوان اصلی ترین و پرمصرف ترین مایع درزندگی انسانها و همچنین عمده ترین ترکیب موجوددربدن جانداران و بویژه انسان دارای اهمیت خاصی است فقدان آب سالم و دفع غیربهداشتی فاضلاب علت اصلی 80درصد ازبیماریها درکشورهای درحال توسعه می باشد و دسترسی به آب سالم ازحقوق اولیه انسانها است آلودگی آب یکی ازعواملی است که دراکثر موارد توسط الاینده های مختلفی بوجود می اید و با ورود این مواد به بدن جانداران سبب تحریک سیستم ایمنی بدن می شود پاسخ به تحریکات ایجاد شده براثرنفوذ این عوامل به بدن تحت تاثیر سایتوکاین های خاصی دربدن صورت می پذیرد که مقداربیان این سایتوکاین های نشان دهنده میزان فعالیت دسته خاصی ازسلولهای ایمنی بدن است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDCONF01_2045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/198468/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی ثانی، فرزانه و واحدی، فاطمه و چمنی، جمشیدخان،1391،اثرآلایندگی آلومینیوم برآب و تاثیر آن برروی سیستم ایمنی،The 1st national conference on solutions to access sustainable development in agriculture,natural resources and the environment،Tehran،https://civilica.com/doc/198468

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • فصلنامه علمی -پژوهشی "دانش زیستی ایران"-جلد 3، شماره .1387، 3 ...
  • واحدی فاطمه، کیفی فاطمه، "راهنمای عملی و آسان، "PCR انتشارات ...
  • واحدی فاطمه، کیفی فاطمه، "اصول و روش های کار بردی ...
  • گلدوست مرندی حبیبه، "محیط زیست و بررسی جایگاه فعالیت شرکتهای ...
  • Effects of exercise and zinc _ upplementation on cytokine release ...
  • Protective effect of zinc against cadmium hepatotoxicity depends on this ...
  • Immunomodu latory approaches to the treatment of infections, Parnham, M. ...
  • Paclitaxel act as an adjuvant to promote both Th1 and ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support