Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی روشهای کاهش اثرات تخریبی سیلابها بر پلها

کنفرانس ملی مدیریت سیلاب
Year: 1392
COI: IFMC01_108
Language: PersianView: 890
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهه کیانپور - دانشجوی کارشناسی ارشد سازههای هیدرولیکی، دانشکدهی مهندسی، دانشگاه زنجان
سعید عباسی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکدهی مهندسی، دانشگاه زنجان،

Abstract:

هرساله در دنیا با وقوع سیلاب تعداد زیادی از پلها که از مهمترین سازههای ارتباطی محسوب میشوند، تخریب میشوند و در نتیجه خسارتهای مالی و جانی بسیاری را موجب میشوند. یکی از عوامل هیدرولیکی مهم تخریب و آسیبدیدگیاکثر پلها، آبشستگی در اطراف پایه میباشد. پس از برخورد جریان با پایههای پل، سیستمهای گردابی تشکیل شده ، منجر به خالی شدن اطراف پایهها و واژگون شدن آنها میشود. این موضوع در هنگام وقوع سیلاب، درست در زمانی کهبیشترین نیاز به راههای دسترسی وجود دارد، اهمیت بالایی پیدا خواهد کرد. از این رو کاهش میزان آبشستگی سالها مورد بررسی محققین و مهندسین هیدرولیک قرار گرفته است و تاکنون مطالعات زیادی جهت تخمین عمق و شدت آبشستگی اطراف پایههای پل انجام پذیرفته است. در راستای تحقیقات انجام شده در این ارتباط روشهای متعددیجهت کاهش آبشستگی پایههای پل پیشنهاد شده که از جملهی این موارد استفاده از طوق، صفحات مستغرق و شکاف را میتوان نام برد. این روشها میتوانند با تغییر الگوی جریان اطراف پایهها، شدت جریان گردابی اطراف پایه پل راکاهش داده و در نتیجه عم آبشستگی را نیز کاهش دهند و در استفاده از تعدادی از ایکن روش ها تأخیر زمانی در شروع آبشستگی نیز مشاهده شده است. با توجه به اهمیت موضوع پایداری پلها بخصوص در زمان وقوع سیلاب، در این مقاله ضمن بررسی این روشها، تلاش شده تا مناسبترین روش کنترل آبشستگی پایههای پل انتخاب شود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IFMC01_108. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/207350/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانپور، الهه و عباسی، سعید،1392،بررسی روشهای کاهش اثرات تخریبی سیلابها بر پلها،National Conference on Flood Management،Tehran،https://civilica.com/doc/207350

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,742
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support