Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ژئوتوریسم رودخانه های حوضه ی ارس در شمال غرب ایران

Year: 1392
COI: PWAE01_003
Language: PersianView: 1,529
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نقشین احمدزاده کوکیا - دانشجوی دکترای ژئوتوریسم از دانشگاه دولتی باکو جمهوری آذربایجان
رضا صالح دوبخشری - کارشناس ارشد اقلیم در برنامه ریزی محیطی
صدیقه خوش سیما - کارشناس ارشد جغرافیای طبیعی دبیر آموزش و پرورش دبیرستانهای استان گیلان

Abstract:

ژئوتوریسم رودخانه ها یکی از جنبههای مهم گردشگری طبیعتگرا است. حوضه رودخانه ارس در شمال غرب کشور ایران واقع شده است. رودخانه های حوضه آبریز ارس به دلیل وجود بارندگیهای نسبتاً مناسب، پر آب و دائمی هستند. این حوضه بدلیل وجودمنابع آب غنی، از مهمترین مناطق ایران به لحاظ توسعه ژئوتوریسم است. همچنین کوه خاموش آتشفشانی سبلان در این حوضه واقع شده است و با خود شگفت انگیزترین میراثهای زمینشناسی را خلق کرده است. کوهستانی بودن منطقه و رودخانه های زیادو پر آب، جاذبههای طبیعی زیادی را در محدوده مورد مطالعه ایجاد کرده است. بنابر این حفاظت از این رودخانه ها به عنوانسرمایه ملی و یکی از منابع مهم آبی کشور در زمینههای، کشاورزی، اقتصادی، صنعتی، بهداشتی، شرب، گردشگری و تفریح یک ضرورت است. رودخانه ها شریانهای اصلی حیات کلیه سازههای آبی محسوب میشود و حفاظت و بهرهبرداری بهینه از آنها و همچنین حراست از بستر و حریم آنها مهمترین مسئولیتهای دولت میباشد. هدف تحقیق حاضر، معرفی و بررسی اهمیترودخانه های حوضه آبریز ارس در شمال غرب ایران از منظر ژئوتوریسم است. برای جذب علاقهمندان و محققین ژئوتوریسم، به منطقهی مورد مطالعه، جهت بازدید و تلفیق مطالعات کاربردی آن. علاوه بر تبلیغ گردشگری و توسعهی آن، محورهای علمی و اقتصادی منطقه مشخص شده و در نهایت راه برای توسعه و بهرهبرداری بهینه از رودها مشخص شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWAE01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/207562/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدزاده کوکیا، نقشین و صالح دوبخشری، رضا و خوش سیما، صدیقه،1392،ژئوتوریسم رودخانه های حوضه ی ارس در شمال غرب ایران،First National Conference of wetlands and aquatic ecosystem،Hamadan،https://civilica.com/doc/207562

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • _ امانی، ابوالفضل، حسینی شمع‌چی، عباس، 1389، بررسی پتانسیل انرژی ...
  • ثاقب طالبی، خسرو، و همکاران، 1383، نگاهی به جنگل‌های ایران، ...
  • جبارلو شبستری، بهرام، 1378، دریاچه ارمیه (اشک طبیعت ایران)، انتشارات ...
  • رضوانی، علی اصغر، 1374، جغرافیا و صنعت توریسم، تهران، انتشارات ...
  • سرهنگ زاده، جلیل، مخدوم، مجید، 1377، آمایش سرزمین منطقه حفاظت ...
  • عاصمی زاده، علی، نعمتی، کمال، 1389، اردبیل سرزمین چشمه های ...
  • قره‌باغی، مهرناز، 1379، مطالعات آب و هوای حوضه آبریز رودخانه ...
  • موحد دانش، علی اصغر، 1373، هیدرولوژی آب‌های سطحی ایران، قم، ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support