ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سیستمهای جمع آوری واستحصال آب خاکستری از آبهای سطحی و پساب در روستاهای آبادان

Year: 1391
COI: NCWWE01_230
Language: PersianView: 2,249
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدزمان موسوی - کارشناس ارشدآبیاری وزهکشی ومدیرآب و فاضلاب اروندکنارآبادان
سید سعید اسلامیان - دانشیارگروه مهندسی آب دانشگاه صنعتی اصفهان
محمد عبدالحسینی - عضوهییت علمی گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

Abstract:

کمبود منابع آب از یک طرف و افت کیفیت منابع موجود از سوی دیگر باعث بروز نگرانیهای جدی در مورد تأمین آبمیگردد .محدودیت منابع آب در برخی مناطق، لزوم برنامه ریزی در جهت استفاده از منابع غیر متعارف مانند منابع آبی غیرمتعارف و قابل بازیافت را ایجاب میکند که بایستی از این منابع به طور بهینه استفاده نمود. بنابراین در مناطقی که آبشیرین کمیاب است، نیاز فزاینده ای برای استفاده از آب با کیفیت پایین وجوددارد .در این رابطه، منابع آب نامتعارف( ازقبیل آبهای شور، لب شور، و پسابهای خانگی)می تواند از منابع باارزش محسوب شود. هدف از انجام این تحقیق، بررسی امکان استحصال آب از پساب فاضلابهای خانگی (آب خاکستری) و آبهای سطحی روستاهای آبادان وارزیابی همزمان بهترین سیستم جمع آوری این آبها تا بتوان ازآن بعنوان یک منبع آبی غیر متعارف و بازیافتی برای استفاده های مختلف از جمله کشاورزی وآبیاری نخیلات خرما مورد استفاده قرار گیرد.در تحقیق حاضر، 3 سیستم ثقلی جمع آوری آبهای سطحی وفاضلاب خانگی (آب خاکستری) در روستاهای آبادان مورد بررسی قرار گرفته است.سیستمهای مورد مطالعه شامل سیستم متعارف، سیستم فاضلاب رو ثقلی با قطر کوچک و سیستم متعارف ساده شده می باشند .ارزیابی سیستم های ذکر شده با کاربرد هر 3 روش در 5 روستا از شهرستان آبادان بعنوان موارد مطالعاتی انجام شده است، با برآورد هزینه اقتصادی اجرای هر یک ازسیستم های مذکور و در نظر گرفتن محدودیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موجود، مناسبترین سیستم استحصال جمع آوری پساب وآب سطحی در منطقه با توجه به عدم احداث سیستم های جمع ودفع آب سطحی وفاضلاب پیشنهاد شده است .نتایج، نشان داد که سیستم فاضلاب رو ثقلی با قطر کوچک نسبت به دو روش دیگر ارجحیت داشته است. روستاهای مورد مطالعه شامل آلبوحمید منیوحی ، ابودگل اروندکنار، حد اروندکنار، سادات بهمنشیر و طره بخاخ بوده اند.

Keywords:

استحصال، جمع آوری آب خاکستری، سیستم متعارف، سیستم متعارف ساده شده، سیستم فاضلابرو با قطر کوچک، آبادان

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCWWE01_230. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/209163/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، سیدزمان و اسلامیان، سید سعید و عبدالحسینی، محمد،1391،بررسی سیستمهای جمع آوری واستحصال آب خاکستری از آبهای سطحی و پساب در روستاهای آبادان،National Conference on Water and Wastewater Engineering،Kerman،،،https://civilica.com/doc/209163

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • جعفری نامور.س، سیادتفر.م، جانشورل، 1385، مدیریت بحران آب در روستاها ...
 • جعفری نامورس، سیادتفر.م، جانشور.ل، 1385، مدیریت بحران آب در روستاها ...
 • جعفری نامور.س، سیادتفر.م، جانشور.ل، 1385، مدیریت بحران آب در روستاها ...
 • علی اکبری.م، مرسولی.ر، اردیبهشت 1387، مقایسه وانتخاب بهینه سیستم های ... [Conference Paper]
 • کرمان - 8و 9 اسفند ماه 1391 ...
 • علی اکبری.م، مرسولی.ر، اردیبهشت 1387، مقایسه وانتخاب بهینه سیستم های ... [Conference Paper]
 • کرمان - 8و 9 اسفند ماه 1391 ...
 • Mara, D., Sleigh, A., and Tayler, K. (2001) Manual of ...
 • Swamme, P. K. Design of Sewer Line. Journal of Environmenta ...
 • Little, C.J. (2004) A comparison of sewer reticulation system design ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support