Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه آموزش نیروی انسانی در افزایش کارایی فرایند بومی سازی فناوری وارداتی

Year: 1382
COI: CIMRDC04_073
Language: PersianView: 1,991
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه مختاری فرد - کارشناس طرح مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی، وزارت صنایع
مزدک جباری - کارشناس کیفیت شرکت ایران خودرو

Abstract:

به دلیل ضعف نسبی زیر ساخت ها و مبانی پژوهشی در کشورهای درحال توسعه به مرور زمان و با فزونی نرخ صنعتی شدن ، فاصله این کشورها از کشورهای صنعتی درسیری واگرا بیشتر و بیشتر شده است. به منظور کاهش این فاصله و تسریع در دستیابی به سطوح بالای فناوری، تدابیر بسیاری توسط عوامل کشورهای در حال توسعه اندیشیده می شود که درهمه آنها، جلوگیری از بازپیمایی راه های رفته و به خصوص عدم تکرار سعی و خطای انجام شده در سازمان های پیشرو از اصول غیر قابل انکار است. به این منظور روی آوری به آن دسته از فناوری ها که از بوته ازمون در کشورهای مبدا موفق بیرون آمده اند و انطباق آنها با شرایط خاص سازمان مقصد، در فرایندی تحت عنوان بومی سازی (Customization) یکی از راه کارهای موجود است. لذا بومی سازی فناوری وارداتی، فراهم آوری نیازمندی ها و مواجهه با تبعات این فرایند، از زمینه هایی است که در سالهای اخیر مورد توجه طیف وسیعی از محافل علمی و پژوهشی قرار گرفته است. نگارندگان این نوشتار می کوشند تا با تحلیل ساختار شناسانه فرایند بومی سازی فناوری وارداتی نیازمندی ها، فرصت ها و محدودیت های آموزشی منابع انسانی سازمان های مقصد (در زمینه انتقال فناوری) را شناسایی نموده و جایگاه آموزش را در افزایش کارایی و ضریب موفقیت این فرایند تبیین نمایند. جهت رسیدن به این هدف مطالب این نوشتار به صورت زیر نظام دهی شده است: ابتدا چیستی و چگونگی فرایند بومی سازی وارداتی از یک سو و از سوی دیگر نقش آموزش در برآوری اهداف سازمانها به طور جداگانه مطرح شده و سپس زمینه های انطباق این دو مقوله عنوان می گردد. آنگاه با رویکردی ساختار شناسانه آن گروه از ویژگی های فرایند بومی سازی که می تواند متاثر از مقوله آموزش منابع انسانی باشد، به گونه ای که با تمرکز بر آن بتوان انتظار افزایش کارایی را در حد قابل توجهی داشت، مشخص می شود. نکته ای که در تدوین نیازمندی های اموزشی بر آن تاکید می شود، رده بندی منابع انسانی بر اساس نزدیکی و سطح برخورد افراد با فناوری جدید می باشد. از دیگر اقدامات ، تدوین برنامه ای شامل گونه های مختلف اموزشی از فرهنگ عمومی فناوری تا آموزشهای تخصصی مورد نیاز بوده است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIMRDC04_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21483/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مختاری فرد، فرزانه و جباری، مزدک،1382،جایگاه آموزش نیروی انسانی در افزایش کارایی فرایند بومی سازی فناوری وارداتی،4th Conference of Industries and Mines R&D Centers،Tehran،https://civilica.com/doc/21483

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • _ فلوید، کریس، تکنولوژی در خدمت بنگاه، مترجم، نصیر زاده، ...
  • محمود زاده، ابراهیم، مدیریت بر آینده با تکنولوژی فردا، ناشر، ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support