Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونگی تاثیر فرهنگ شهروندی در نحوه مصرف انرژی

Year: 1392
COI: CBOEC02_084
Language: PersianView: 1,013
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان باقرصاد - سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان، معاونت طرح و اجرا،کارشناس فنی، مهندس عمران

Abstract:

در سالهای اخیر با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرها و همچنین صنعتیتر شدن زندگی انسانها از یک سو باافزایش میزان مصرف انرژی و افزایش خسارات زیست محیطی ناشی از مصرف بعضی از انواع آن و از سوی دیگرکاهش بعضی از این منابع تولید انرژی روبرو هستیم. از آنجایی که منابع انرژی خصوصا سوختهای فسیلی کههمواره برای تولید انرژی مصرف میشوند تجدیدناپذیر بوده و زمانی به پایان خواهند رسید، و از سوی دیگر نسل-های آینده نیز حق برخورداری از این منابع خدادادی را دارند، لزوم نگرشی تازه در خصوص مصرف انرژی ومدیریت آن به خصوص در بخش خانگی بیش از پیش احساس میشود. در کشور ما ایران نیز مصرف انرژی در بخش خانگی حدود 39 درصد از مصرف انرژی کشور را به خود اختصاص داده و روند رو به رشدی معادل 7/4 درصد داشته است، که با روند پیش رو بایستی بهینه سازی مصرف انرژی الزامی گردد. در این بین نقش شهروندان در چگونگی مدیریت و مصرف بهینه انرژی تنها از طریق فرهنگ صحیح و درست مصرف به درستی ایفا خواهد شد. در این مقاله سعی بر آنست که با بررسی فرهنگ درست شهروندان در مصرف صحیح و بهینه، نقش وچگونگی تأثیر آن در کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی آن را بررسی نماییم.

Keywords:

شهروند- فرهنگ شهروندی- انرژی- مصرف بهینه

Paper COI Code

This Paper COI Code is CBOEC02_084. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/215722/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقرصاد، احسان،1392،چگونگی تاثیر فرهنگ شهروندی در نحوه مصرف انرژی،The Second National Conference on Climate, Building and Energy Efficiency،Isfahan،https://civilica.com/doc/215722

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • اکسلاد، کریس، ماه‌نامه انرژی، دوره سوم، صفحه 5، زمستان 1387 ...
  • اکسلاد، کریس، ماه نامه انرژی، دوره سوم، صفحه 25، زمستان ...
  • اکسلاد، کریس، ماه‌نامه انرژی، دوره سوم، صفحه14، زمستان 1387 ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 295
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support