Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کسب دانش فنی شناسایی و فرآوری معدن خاک دیاتومیت ایرانی

Year: 1380
COI: CIMRDC03_002
Language: PersianView: 7,148
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

دیاتومیت سنگ و صخره ای رسوبی است که از جنس سیلیس بوده و از بقایای اسکلت فسیل شده دیاتومه ها تشکیل گردیده است. دیاتومیت مصارف متعددی در صنعت دارد که از آن جمله عبارتند از: کمک فیلتر، پر کننده ، بسط دهنده در رنگها، صنعت کاغذ، لاستیکها، عایق حرارتی، حامل کاتالیستها، فاز ثابت کروماتوگرافی ، پولیش ها ، ساینده ها و مصارف دیگر. اصطلاح دیاتومیت برای خاک معدنی به کار می رود که در بر گیرنده خاک دیاتومیتی با کیفیت بالا، سایز مناسب و پتانسیل لازم برای کارهای تجاری را داشته باشد. علت اهمیت بالای دیاتومیت جهت مصرف در صنایع مختلف ساختار فیزیکی منصحر به فرد آن می باشد که دارای تخلخل بالا، دانسیته پایین و مساحت سطح بالای آن می باشد. ذرات دیاتومه دارای شکل کاملاً غیر یکنواخت بوده و علیرغم نازکی و تردی ، هر ذره فسیل به علت ساختار سیلیسی آن دارای شکل منحصر به فرد نسبتا محکمی است که این خواص فیزیکی به همراه خواص خنثی آن از نظر شیمیایی و بی اثر بودن آن، اهمیت ویژه استفاده از این ماده را مشخص می نماید. در این مقاله شناسایی معدن خاک دیاتومه ایرانی و روش فراوری آن به منظور جداسازی ناخالصیها ارائه می گردد. ارزیابی و شناسایی دیاتومیت خالص شده توسط روشهای آنالیز میکروسکوپ الکترونی، فلوئورسانس اشعه ایکس، دیفراکسیون اشعه ایکس گزارش می گردد. نتایج حاصله، بخصوص تصاویر میکروسکوپ الکترونی شباهت بین نمونه های داخلی و خارجی را بیان می دارد. نتایج به وضوح بیانگر پتانسیل بالای خاک دیاتومه ایرانی جهت مصرف به عنوان کمک فیلتر میباشد. این طرح تحقیقاتی برای اولین بار در کشور انجام گرفته و دانش فنی فرآوری معدن دیاتومیت که در اختیار چند کشور پیشرفته می باشد با تلاش و همت متخصصین داخلی کسب گردید.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIMRDC03_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21576/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظفری، سیداحمد و موسی زاده، محمدحسین و سجادی، زهراسادات و وکیلی، آصف،1380،کسب دانش فنی شناسایی و فرآوری معدن خاک دیاتومیت ایرانی،3rd Conference of Industries and Mines R&D Centers،Tehran،https://civilica.com/doc/21576

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ] - _ _ Tنclolougy. _ Vtn].7. PP.60)3-(13. _ ...
  • Kنdley. H.L. 1983. Ditnnile, Inudnustrial Minerals and Kock, Society of ...
  • D:vis. L. L. 1992. Lia1onite in _ Mineral Industry Surveys, ...
  • _ M.. and Drcv C. M.. 1967. _ iatnnaceris L:arth ...
  • ^In(onn, 1)70, "'he _ _ fossil filters". Filtration and Separation, ...
  • Alciatorc. _ Bro(1ma, [0. .].. Nc1 E. L. _ "(Advances ...
  • cl., ،8IMT.. Newv Yurk. pp.303-314. ...
  • Cunninn. 8. B3.. 1!73, "Devclopnnn _ Did1onite Hiltcr Aid _ ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support