Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سیمان بتن های نسوز منیزیت - کرومیتی از نسوزهای دروریز صنعت سیمان برای اولین بار در ایران، توسط مرکز تحقیق و توسعه سیمان فارس و خوزستان

Year: 1380
COI: CIMRDC03_045
Language: PersianView: 5,731
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Abstract:

کمبود مواد اولیه مرغوب جهت تولید محصولات نسوز همواره از مشکلاتی بوده است که تمامی تولید کنندگان نسوز جهان با آن مواجه می باشند. در ایران این مشکل حتی بصورت بحرانی تر نمود داشته است. مهمترین ماده مصرفی در حال حاضر در صنایع نسوز ایران، منیزیت است که در مجموعه آنچه در کشور تهیه می گردد جوابگوی نیازهای روز افزون نمی باشد. هرچند اکتشاف و استخراج منیزیت از معادن ایران با خلوص نسبتا خوب موجب امیدواری صنایع نسوز داخلی گردیده، لیکن عدم ثبات در کیفیت و خواص و همچنین ذخائر اندک این معادن ، مشکلات آتی تولید کنندگان نسوزهای منیزیتی را نمایان می کند. لذا کمبود این موادبا کیفیت مطلوب در داخل کشور باعث می شود تا انگیزه صرفه جویی استفاده از مواد نسوز و یا استفاده مجدد از نسوزهای باطله با منطقی سازد. مصرف سرانه نسوز در صنعت سیمان ایران حدود 2 برابر اروپا می باشد که با توجه به مشکلات بهره برداری، عدم یکنواحتی مواد خام و … ناهماهنگی در تعمیرات و مشکلات منسوز کاری از جمله مواردی است که موجب می گردند نسوزهای کوره های دوار سیمان زودتر از موعد تعویض گردند. بعبارتی تعویض آستر نسوز کوره های خارجی معمولا بعد از از بین رفتن حدود نصف آجر صورت می پذیرد ولی در ایران آنطور که در مجتمع های مختلف مشاهده می گردد. در بسیاری ازموارد زمانیکه یک سوم آجر از بین رفته ضرورت تعویض آن بوجود می آید. بنابر همین علت این نوع نسوزهای دورریز و باطله کاملاً تخریب نشده و قابل استفاده مجدد می باشند. لذا کمبود مواد اولیه از یک طرف و کیفیت نسبتا مناسب نسوزهای دور ریز از طرف دیگر انگیزه تلاش جهت استفاده مجدد از این مواد را دو چندان میکند.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIMRDC03_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21619/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
،1380،سیمان بتن های نسوز منیزیت - کرومیتی از نسوزهای دروریز صنعت سیمان برای اولین بار در ایران، توسط مرکز تحقیق و توسعه سیمان فارس و خوزستان،3rd Conference of Industries and Mines R&D Centers،Tehran،https://civilica.com/doc/21619

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support