Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه یا تلاش برای همسانی

Year: 1378
COI: CIMRDC02_060
Language: PersianView: 1,527
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد گل محمدی - شرکت صنایع آذر آب

Abstract:

توجه به «معنا» و درک و دریافت آن در هر موضوعی چنان مهم است که بی شک باید گفت هیچ کار ارزنده ای بی آن، تحقق پیدا نخواهد کرد. این اهمیت از آن جهت است که نه تنها موجب فرو رفتن در تمامیت ظاهر و غافل ماند از باطن و ماوران آن موضوع نخواهد شد، بلکه به دلیل انکه «معنا» حیثیتی جامع دارد، معطوف شدن به آن سبب خواهد شد که در بررسی گذر از روی آثار و نمودها، همه آنها بدون هر گونه حاف واضافه نابه جا به قدر اهمیتی که دارند، به حساب آیند و چیزی فرو گذار نشود. و این در حالی است که همه این نمودها در عین پراکندگی و تنوع، که گاهی آنها راکاملا جدا از هم و مستقل می کند، به سمت کانونی واحد همگرا شده و در ماورای خود به هیئتی روشن و معنادار ختم می شوند. به این ترتیب و حذف سلسله مراتب و پیوستگی طیف معنا، چنانچه طالب دیدگاهی روشن و منسجم از «توسعه » بوده باشیم و اتفاقا بر حقانیت و درستی این حرکت و رویکرد های آن هم بخواهیم پافشاری کنیم، ناگزیر ابتدا می باید بر امر «تحقیق» گذری منطقی و پرداخت شده انجام دهیم، تا درسایه آن برداشت معنادار و مشخصی از «توسعه» و فرایندهای قبل و بعد از آن در حد ممکن و مقدور، صحیح و منطبق با واقعیت داشته باشیم وسپس درخواهیم یافت که: - توسعه، فرایند دقیق و با اهمیتی است که دستیابی به آن جز از طریق تحقیق متضمن هیچ خیر برکتس نبیت و تسوعه بی تحقیق و بی توجه به منطق رویکرد آن، فقط به ازدیاد مصنوعات بشی و گسترش محیط و امکانات می انجامد ، من را در سطح گسترش می دهد و وسیعتر می کند. اما هرگز بالا نخواهید کشید و همواره ما در مقابل سوالهای بزرگ زندگی همچنان بی جواب می گذارد. - تحقیق وجودا مقدم بر توسعه است وتوسعه حقیقی از رهگذر تحقیق دست یافتنی است و تحقیق امری معنوی است و معنا نه امری موهوم و با صرفا اخلاقی، بلکه کانون همگرایی همه واقعیت های پراکنده و نمودهای از هم گسیخته است که از حیث شدن وجود، فراتر رفته و ناظر بر هماهنگی و توازن مجموعه بودش است، بنابراین، منحصر کردن آن در یک جنبه مثل صنعت و یا اقتصاد و …، ستم بزرگی بر همگان است. - توسعه چنان چیزی نیست که خود را معاف از درک سرنوشت مشترک دانسته و در کوره راههای اندیشه به دنبال جمع آوری چیزهای بیشتری باشد که نه تنها معلوم نیست گرهی از کار ما بگشاید، بلکه حتی گرفتار ترکند، ما انسانها با هم و به اتفاق مجموعه وجود، معنادار و سپس قابل رشد و توسعه ایم و هیچ کس به تنهایی به رستگاری کامل نمی رسد، بنابراین، درامر توسعه باید به شدت نگران نادیده انگاشتن توازن واقعیت ها باشیم.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIMRDC02_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21684/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گل محمدی، محمد،1378،توسعه یا تلاش برای همسانی،2nd Conference of Industries and Mines R&D Centers،Tehran،https://civilica.com/doc/21684

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support