ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک تجربه موفق استفاده از تحقیقات در طراحی صنعتی

Year: 1375
COI: CIMRDC01_033
Language: PersianView: 1,392
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

داریوش مولا - بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز - شیراز - تهران

Abstract:

امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه یکی از ارکان پیشرفته تکنولوژی در یک کشور است. دانشگاه بعنوان تجلیلگاه فرهنگ و علوم یک کشور که جایگاه متفکرین ومحققین می باشد. بایستی درحل مسائل و معضلات صنعت که موظف به پاسخگویی به نیازهای رو به فزون جامعه است ، نقش موثر داشته باشد. این اصل در اکثر کشورهای پیشرفته به وضوح مشاهده می شود و هرچه ارتباط صنعت و دانشگاه در یک کشور بهتر و منسجم تر باشد ، تحقیق و توسعه در صنایع آن کشور، پیشرفته تر و پویاتر می باشد. اصل اولیه این ارتباط و استفاده از تحقیقات انجام شده در دانشگاه ها و مراکز علمی، اصل اطمینان است. این اصل است که به صنعتگر این اجازه را میدهد که از نتایج تحقیق آزمایشگاهی در صنعت اسفتاده نماید و در صورت نقایص درصدد رفع آن بر آید و به محقق این جرات را میدهد که باز هم به تحقیقات خود ادامه دهد و از عدم موفقیت در یک مورد نهراسد. در این مطالعه، به چگونگی روند استفاده ا زتحقیقات در دانشگاه جهت طراحی یک واحد تصفیه و یدیزه کردن نمک طعام و راه اندازی موفق این صنعت پرداخته می شود. با توجه به نیاز به مصرف نمک های بهداشتی در جامعه و بروز مسائل و مشکلات ناشی از عدم استفاده از نمک سالم، تحقیقات در زمینه تشخیص وجود ناخالصی های مضر در نمک معادن مختلف و چگونگی جداسازی ناخالصی های مختلف فیزیک، شیمیایی و میکروبی این نمک ها در آزمایشگاه های بخش مهندسی شیمیی دانشگاه شیراز شروع گردید. پس از مطالعات [5-1] و آنالیزهای اولیه، ناخالصی های مضر موجود در نمک معادن مختلف شناخته شده و در مقیاس آزمایشگاهی به بررسی روشهای آنها پرداخته شد. نتایج مثبت آزمایشگاهی نشان داد که امکان این تخلیص وجود دارد. به منظوراطمینان بیشتر، آزمایشات در مقیاس بنچ نیز به مرحله عمل در آمد و بر اساس آن فرایند تخلیص مشخص گردید. در این جا وظیفه دانشگاه جامه عمل به خود پوشید و نتایج و خط مشی کار جهت رفع یک مشکل جامعه یعنی عدم وجود نمک طعام بهداشتی واضح گردید. با پیش قدم شدن یک صنعت و اطمینان آن به نتایج این تحقیقات، طراحی و فرایندی یک واحد به ظرفیت ده تن در ساعت درخواست گردید. طراحی فرایندی واحد در دانشگاه شیراز انجام و یا انتخاب مبادی سازنده داحلی دستگاه ها تماما در داخل کشور ساخته و نصب گردید و واحد شروع به تولید نمود. اگرچه این واحد در ابتدا به نقایصی جزئی برخورد نمود ولی این طبیعت هر صنعت نوپا می باشد و هم اکنون با جرات می توان گفت که تکنولوژی طراحی و ساخت واحدهای تصفیه نمک جهت مصارف خوراکی در داخل کشور پا گرفته است ومسلما ادامه این روند راه را برای تولید نمکهای طبی نیز باز خواهد نمود.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIMRDC01_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21723/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مولا، داریوش،1375،یک تجربه موفق استفاده از تحقیقات در طراحی صنعتی،1st Conference of Industries and Mines R&D Centers،Tehran،،،https://civilica.com/doc/21723

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Mod ernization and _ hanization of Salt Industries Based _ ...
 • Salt Refining Plants, ISIC Code 2903, File V4, !NIDO. ...
 • Salt Producing Plants, ISIC Code 2903, File W1, UNIDO. ...
 • Kocjan, R. Addition Purification of Some Salt by Using Silica ...
 • Gunther Hudel and Jlion Koroly, New Brine Purification and Crystalization ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 18,098
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support