Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر Na2O و K2O بر مولایت‌زایی آندالوزیت

Year: 1386
COI: ICC06_003
Language: PersianView: 2,011
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مینا شهیدی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد
سیدحسین بدیعی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود
راحله مستوفی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

Abstract:

در این پژوهش اثرافزودن دو اکسید Na2O و K2O هر کدام به مقدار /.5 درصد وزنی بر مولایت زایی آندالوزیت مورد بررسی قرار گرفت . آزمایش های مورد نظر در سه دمای 1250 ، 1450 ، 1350 درجه سانتی گراد و هر کدام در زمان عملیات حرارتی 120 دقیقه انجام شد . نتایج با استفاده از پرتو اشعه (XRD)X گزارش داده شد و برای هر نمونه درصد جذب آب تخلخل دانسیته محاسبه و نمودارهای مربوط رسم شد . به طور کل اگر آندالوزی ت تحت عملیات حرارتی قرار بگیرد، به مولایت تبدیل می شود این تبدیل از 1250 درجه سانتیگراد آغاز می شود و در 1500 درجه سانتی گراد کامل می شود . اما با ایجاد تغییراتی در فرآیند این تبد یل می توان روند آن راتغییر داد . افزودن دو اکسید Na2O و K2O هر کدام به مقدار /.5 درصد وزنی به آندالوزیت باعث افزایش درصد مولایت ایجادی شده و دمای تبدیل فازی را از دمای بالاتر ( در نمونه خالص ) به دمای پایین تر شیفت داده است . همچنین در مقایسه با نمونه خالص در دمای 1450 درجه سانتیگراد باعث حذف پیک آندالوزیت در این دما شده است . با بررسی مقادیر درصدهای جذب آب تخلخل و دانسیته مشاهده شد که با افزایش دما درصد جذب آب و تخلخل کاهش محسوسی داشته اند اما دانسیته با بالا رفتن درجه حرارت افزایش داشته است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICC06_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21892/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شهیدی، مینا و بدیعی، سیدحسین و مستوفی، راحله،1386،اثر Na2O و K2O بر مولایت‌زایی آندالوزیت،6th Iranian Ceramic Congress،Tehran،https://civilica.com/doc/21892

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • بهزاد میر هادی، «مواد دیر گداز » مرکز انتشارات دانشگاه ...
  • طرح تدوین برنامه توسعه بخش کانیهای صنعتی (آندالوزیت، سیلیمانیت، کیانیت) ...
  • ماهرخ نبی زاده، ملیحه قاسم زاده، «آندالوزیت » پایان نامه ...
  • سید حسین بدیعی، «مولایت زایی آندالوزیت » پایان نامه برای ...
  • H. Schneider and K. Okada and J. Pask , "mullite ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,487
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support