ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر افزودن اکسید آلومینیوم بر خواص الکتریکی برقگیرهای اکسید روی

Year: 1386
COI: ICC06_062
Language: PersianView: 2,194
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نسترن ریاحی نوری - گروه پژوهشی مواد غیرفلزی، پژوهشگاه نیرو
علی مهدیخانی - گروه پژوهشی مواد غیرفلزی، پژوهشگاه نیرو
حسین کوهانی - گروه پژوهشی مواد غیرفلزی، پژوهشگاه نیرو

Abstract:

وجود ولتاژهای اضافی موقت و گذرا در مدارات مختلف الکتریکی همواره امری اجتناب ناپذی ر بوده است و از همان ابتدای راه اندازی و گسترش شبکه های انتقال و توزیع نیرو همواره سعی بر حذف و محدود نمودن آنها وجود داشته است . استفاده از برقگیرهای اکسید روی یکی از متداول ترین راه های جلوگیری از ایجاد زیان ناشی از ولتاژهای اضافی به دستگاه های حساس و گران قیمت می باشد . در ساخت برقگ یرهای اکس ید رو ی از انواع مختلف ی از اکس یدهای فلز ی استفاده م ی شود از مهمتر ین ای ن مواد اکس ید بیسموت است که در مرزدانه قرار م ی گیرد و اثر غیرخطی را در برقگیر به وجود می آورد . از جمله دیگر اکس یدهای فلز ی می توان به اکس ید کروم، اکس ید آ نتیموان، اکس ید ن یکل، اکس ید کبالت و ... نام برد . اکسید آلوم ینیوم یکی از عناصر افزودن ی است که افزودن ا ین ماده به ترک یب اصل ی قرص برقگ یر دارای اهم یت است . در صورت افزودن ا ی ن اکس ید به مقدار ز ی اد خواص الکتریکی رکود م ی یابد . در این تحق یق پس از ساخت برقگ یر اکس ید رو ی، تغ ییر درصد اکس ید آلوم ینیوم در ترک یب و خواص فیزیکی و الکتریکی آن مورد بررسی قرار گرفت و مناسب ترین درصد افزودن اکسید آلومینیوم به دست آمد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICC06_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/21951/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ریاحی نوری، نسترن و مهدیخانی، علی و کوهانی، حسین،1386،تأثیر افزودن اکسید آلومینیوم بر خواص الکتریکی برقگیرهای اکسید روی،6th Iranian Ceramic Congress،Tehran،https://civilica.com/doc/21951

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Silvia Irene Nunes, «Grain Growth of ZnO in ZnO-BiOو Ceramics ...
 • W. H. Hirschwald et. al., 4Zinc Oxide', Current Topics in ...
 • T. Senda, «Grain Growth of Zinc Oxide During the Sintering ...
 • W. G. Carlson and T. K. Gupta, *Improved Varistor Nonlinearity ...
 • T. K. Gupta, ?Influence of _ icrostructure and Chemistry on ...
 • E. Olsson, L. K. L. Falk, G. L. Dunlop and ...
 • J. Fan and R. Freer, ، 'Improvement of the Non-L ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: پژوهشگاه دولتی
  Paper count: 1,420
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support