Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یادگیری الکترونیکی پدیده ای نوین در آموزش و یاد گیری

Year: 1386
COI: RCETES01_014
Language: PersianView: 443
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم درویشی - کارشناس ارشد رشته تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

Abstract:

در عصر جهانی شدن که هم اکنون شاهد آن هستیم تحول عظیمی در زمینه اطلاعات و ارتباطات به وقوع پیوسته و یاد گیری و آموزش الکترونیکی یکی از دستاورد های این تحول عظیم به شمار می رود . در یادگیری الکترونیکی ابزار های آموزشی بیشتر کامپیوتر اینترنت، رسانه ها و ... هستند که در آن معلم و دانش آموز هر دو نقش فعالی دارند . معلم وظایفی همچون طراحی و سازماندهی آموزش ، تسهیل کننده ی بحث و گفتگو ، هدایت و راهنمایی فرآیند یادگیری ، تدریس همزمان و غیر همزمان و مدیریت نظام یادگیری را دارد . دانش آموزان نیز در فرآیند یادگیری بصورت فعال شرکت کرده و با محتوا و معلمان و سایر فراگیرندگان در تعامل قرار می گیرد. یاد گیری الکترونیکی به دو دسته ی on line و of line تقسیم می شود که on line آن برنامه هایی است که از طریق شبکه بصورت همیشه در دسترس یا روی خط و بدون وقفه ارائه می گردد. of line بخشی از آموزشهای الکترونیکی است که بدون استفاده از شبکه وب و با تولید CD های آموزشی انجام می گیرد. یادگیری الکترونیکی نیز مانند سایر فناوریها دارای مزایا و محدودیتهایی است که ارتقای سریع و مؤثر سطح دانش مورد نیاز دانش آموزان ، افزایش نیروی کار مجرب و همگام با فناوری اطلاعات و ارتباطات روز، گسترش آموزش برای همه با هزینه کمتر و ... از مزایای آن و مواردی همچون افزایش هزینه های اولیه نسبتا بالا ، محدودیت دسترسی همگان به رایانه و خدمات جانبی ، کم بودن پهنای باند در ارسال چند رسانه مطالب آموزشی و... از محدودیت های آن به شمار می رود.

Keywords:

یادگیری الکترونیکی- فناوری اطلاعات و ارتباطات - جهانی شدن - on line - ofline و تعمل

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCETES01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/220653/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درویشی، مریم،1386،یادگیری الکترونیکی پدیده ای نوین در آموزش و یاد گیری،Regional Conference on Educational Technology in the education system،Kermanshah،https://civilica.com/doc/220653

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • عبادی رحیم، یادگیری الکترونیکی و آموزش و پرورش تهران ؛ ...
  • عطاران - محمد، جهانی شدن فناوری اطلاعات و تعلیم و ...
  • فالون - کارول، براون - شارون، استانداردهای یادگیری الکترونیکی، ترجمه ...
  • گریسون - دی . آر، تری آندرسون، یادگیری الکترونیکی در ...
  • مجله رشد تکنولوژی آموزشی، شماره 1384، 1 ...
  • مجله رشد تکنولوژی آموزشی _ شماره 1381، 3 ...
  • مجله رشد تکنولوژی آموزشی، شماره 1385، 7 ...
  • مجله رشد تکنولوژی آموزشی، شماره 1384، 6 ...
  • مجله رشد تکنولوژی آموزشی، شماره 1384، 7 ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,879
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support